§ 5. - Zasady i tryb uznawania lekarzy za specjalistów.

Monitor Polski

M.P.1963.2.4

Akt utracił moc
Wersja od: 18 kwietnia 1967 r.
§  5.
1.
Za staż specjalizacyjny uważa się pracę lekarza w wymiarze pełnego etatu po uzyskaniu prawa samodzielnego wykonywania zawodu, jeżeli praca ta była wykonywana:
1)
pod kierunkiem specjalisty II stopnia,
2)
w warunkach umożliwiających nabycie znajomości teoretycznej i praktycznej danej dziedziny medycyny w zakresie ustalonym w programie.
1a. 2
Lekarzom odbywającym specjalizację w dziedzinie higieny ogólnej i epidemiologii, psychiatrii, chorób płuc lub pediatrii zalicza się ponadto do stażu specjalizacyjnego na 1 stopień specjalizacji okres pracy w danej dziedzinie medycyny, odbyty w drugim roku stażu podyplomowego, jeżeli praca ta była wykonywana w warunkach określonych w ust. 1.
2.
Jako staż specjalizacyjny może być zaliczony okres szkolenia odbytego w ramach wolontariatu.
3.
Jako staż specjalizacyjny poprzedzający egzamin na specjalistę I stopnia może być zaliczona praca lekarza w wymiarze pełnego etatu po uzyskaniu prawa samodzielnego wykonywania zawodu, jeżeli:
1)
lekarz w ramach tej pracy udzielał świadczeń w dziedzinie medycyny, w której zamierza uzyskać tytuł specjalisty przez okres wymagany dla danej specjalności,
2)
przed podjęciem tego zatrudnienia odbył przeszkolenie w zakresie przewidzianym w programie specjalizacji na kursie zorganizowanym przez Studium lub w zakładzie wskazanym przez Studium oraz
3)
przed złożeniem wniosku o zaliczenie stażu odbył przeszkolenie weryfikacyjne w Studium lub w zakładzie wskazanym przez Studium.
2 § 5 ust. 1a dodany przez § 1 zarządzenia z dnia 3 kwietnia 1965 r. (M.P.65.19.85) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 1965 r.