§ 21. - Zasady i tryb uznawania lekarzy za specjalistów.

Monitor Polski

M.P.1963.2.4

Akt utracił moc
Wersja od: 18 kwietnia 1967 r.
§  21.
1.
Po złożeniu z wynikiem pomyślnym egzaminu w zakresie I stopnia przy specjalizacji jednostopniowej lekarz staje się specjalistą I stopnia. Po złożeniu z wynikiem pomyślnym egzaminu w zakresie II stopnia przy specjalizacji dwustopniowej bądź egzaminu w jednostopniowej dziedzinie specjalizacji lekarz staje się specjalistą II stopnia.
2.
Lekarze, o których mowa w ust. 1, mają prawo używania tytułu "lekarz" z określeniem specjalności.
3.
Lekarz może przystąpić ponownie do egzaminu w razie niepomyślnego wyniku po upływie co najmniej jednego roku, z tym że komisja egzaminacyjna może uzależnić ponowne przystąpienie do egzaminu od odbycia przez lekarza uzupełniającego przeszkolenia, określając jego rodzaj i zakres.
4.
Po raz trzeci i ostatni lekarz może przystąpić do egzaminu za zgodą komisji w składzie trzech specjalistów II stopnia w danej dziedzinie medycyny, powołanej przez kierownika Studium. Komisja ta może uzależnić swoją zgodę od odbycia przez lekarza uzupełniającego przeszkolenia. Komisja ustala termin, w jakim lekarz będzie mógł przystąpić do egzaminu po raz trzeci, nie wcześniej jednak niż po upływie 2 lat od ostatniego egzaminu.