§ 4. - Zasady i tryb szczegółowego planowania pokrycia finansowego inwestycji scentralizowanych oraz zatwierdzanie planów sfinansowania inwestycji na rok 1955.

Monitor Polski

M.P.1955.23.234

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1955 r.
§  4.
1.
Uzasadnienia i informacje, o których mowa w § 2, sporządzane są odrębnie:
1)
dla każdego tytułu inwestycyjnego objętego planem inwestycyjnym na rok 1955 niezależnie od tego czy inwestycja rozpoczynana jest w 1955 r., czy też kontynuowana z 1954 r. W przypadku gdy uzasadnienie (informacja) sporządzane jest dla tytułu obejmującego inwestycję kontynuowaną z 1954 r., powinno ono obejmować również zobowiązania dotyczące działalności inwestycyjnej objętej planami inwestycyjnymi lat ubiegłych w zakresie danego tytułu oraz limit na poślizg rzeczowy z 1954 r. z rezerwy resortowej;
2)
dla każdego tytułu inwestycyjnego planu inwestycyjnego na rok 1954, którego kontynuowanie w 1955 r. przewidziane jest jedynie w ramach limitu przydzielonego z rezerwy resortowej na poślizg rzeczowy z 1954 r.;
3)
dla każdego tytułu inwestycyjnego planu inwestycyjnego na rok 1954 lub planów inwestycyjnych lat poprzednich, którego rzeczowe wykonanie zostało przed dniem 1 stycznia 1955 r. zakończone, lecz w stosunku do którego w 1955 r. mają być jeszcze dokonywane rozliczenia.
2.
Dla tytułów inwestycyjnych II grupy, dla których nie obowiązuje sporządzanie projektów wstępnych, a realizowanych przez jednego inwestora i finansowanych z jednego rozdziału budżetowego, może być sporządzone jedno uzasadnienie (informacja).
3.
Jednostki sporządzające więcej niż jedno uzasadnienie powinny przeznaczać całość amortyzacji w części przeznaczonej na inwestycje w zasadzie na jeden tytuł inwestycyjny, a na dalsze tytuły inwestycyjne tylko w tym przypadku, gdy akumulacja amortyzacji przekracza środki niezbędne dla sfinansowania jednego tytułu. To samo dotyczy różnych środków finansowych, chyba że środki te związane są ściśle z konkretnymi inwestycjami.