§ 9. - Zasady i tryb przyznawania prawa do oznaczania wyrobów znakami jakości.

Monitor Polski

M.P.1967.16.74

Akt utracił moc
Wersja od: 19 marca 1969 r.
§  9.
1.
Producent wyrobu, na który przyznane zostało prawo do oznaczania znakiem jakości, obowiązany jest zapewnić jakość tego wyrobu w bieżącej produkcji zgodną z wymaganiami określonymi dla tego wyrobu w zezwoleniu na oznaczanie go znakiem jakości.
2.
W razie stwierdzenia niewłaściwej jakości wyrobów oznaczanych znakiem jakości, jednostka która przyznała prawo do oznaczania znakiem jakości takiego wyrobu, cofnie przyznane producentowi to prawo. Cofając producentowi prawo do oznaczania wyrobu znakiem jakości wyższej klasy, jednostka powołana do przyznawania prawa do oznaczania wyrobów znakami jakości może na wniosek producenta przyznać mu prawo do oznaczania takiego wyrobu znakiem jakości niższej klasy.
3.
Wyroby, na które producent otrzymał prawo do oznaczania znakiem jakości, wyprodukowane niezgodnie z wymaganiami co do jakości i warunkami oznaczania ustalonymi w zezwoleniu na ich oznaczanie (§ 8), mogą być wprowadzone do obrotu po uprzednim usunięciu znaku jakości, o ile przepisy szczególne nie zabraniają wprowadzenia do obrotu takich wyrobów ze względu na ich jakość lub inne wymagania.