§ 2. - Zasady i tryb postępowania przy ustalaniu opłat z tytułu uczestniczenia państwowych jednostek gospodarczych w kosztach inwestycji urządzeń komunalnych.

Monitor Polski

M.P.1959.2.5

Akt utracił moc
Wersja od: 12 stycznia 1959 r.
§  2.
1.
Na podstawie zgłoszonych zgodnie z § 1 ust. 2 i 3 zapotrzebowań oraz analizy potrzeb miasta należy opracować założenia inwestycji urządzeń komunalnych. Na podstawie opracowanych założeń inwestycji właściwy organ administracji prezydium rady narodowej ustala, czy inwestycja ma być realizowana wspólnie z zainteresowanymi jednostkami gospodarczymi i w jakim zakresie.
2.
Po zatwierdzeniu projektu wstępnego inwestorzy planu terenowego gospodarki komunalnej (przedsiębiorstwa lub wydziały gospodarki komunalnej) zawrą z zainteresowanymi jednostkami gospodarczymi, których zapotrzebowanie zostało objęte projektem wstępnym - umowy, określające wzajemnie prawa i obowiązki stron. W umowach tych:
1)
jednostki gospodarcze zobowiążą się do wpłaty swych udziałów (opłat) według zasad ustalonych w §§ 4 i 5, natomiast
2)
właściwi inwestorzy planu terenowego zobowiążą się do budowy urządzeń oraz świadczenia usług komunalnych określonych w umowie.
3.
W razie nieuzgodnienia warunków umowy strona, która nie zgadza się na warunki umowy, może zwrócić się w ciągu 14 dni od dnia sporządzenia protokołu rozbieżności - zawiadamiając o tym drugą stronę - o rozstrzygnięcie sporu do państwowej komisji arbitrażowej. Niezłożenie wniosku w tym terminie jest równoznaczne z zawarciem umowy w brzmieniu projektowanym przez właściwy organ administracji prezydium rady narodowej.