§ 2. - Zasady i limity przyjęć oraz zakres egzaminu wstępnego na pierwszy rok studiów w akademiach medycznych w roku akademickim 1987/1988.

Monitor Polski

M.P.1986.35.274

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1987 r.
§  2.
1.
Akademie medyczne przyjmują kandydatów na pierwszy rok studiów na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego i dodatkowych kryteriów kwalifikacyjnych.
2.
Egzamin wstępny na pierwszy rok studiów w akademiach medycznych jest anonimowy i obejmuje zakres programu nauczania szkoły średniej.
3.
Egzamin wymieniony w ust 1 obejmuje:
1)
na kierunkach: lekarskim, lekarsko-higienicznym i stomatologicznym, a także na kierunkach: farmaceutycznym oraz analityki medycznej - pisemny zintegrowany sprawdzian testowy z zakresu biologii, chemii, fizyki oraz języka obcego: angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub rosyjskiego, wybranego przez kandydata; test egzaminacyjny składa się ze 160 zadań, podzielonych na 2 części, rozwiązywanych w dwóch kolejnych dniach egzaminu; za rozwiązanie każdego zadania testowego przyznaje się 1 punkt,
2)
na wydziałach pielęgniarskich - egzamin, zgodnie z decyzją rektora, ustny lub pisemny z zakresu anatomii z fizjologią oraz z pielęgniarstwa, a także z języka obcego: angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub rosyjskiego, wybranego przez kandydata; egzamin składa się z 7 pytań z każdego wyżej wymienionego przedmiotu, ustalonych przez akademię medyczną; za udzieloną odpowiedź na każde pytanie stosuje się następującą, przeliczaną na punkty, skalę ocen:
a)
przedmioty kierunkowe:
Skala ocenLiczba punktów
bardzo dobry (5)12
ponad dobry (4+)9
dobry (4)7
dość dobry (3+)5
dostateczny (3)4
niedostateczny (2)0
b)
język obcy:
Skala ocenLiczba punktów
bardzo dobry (5)4
dobry (4)2
dostateczny (3)1
niedostateczny (2)0