§ 16. - Zasady i limity przyjęć oraz zakres egzaminu wstępnego na pierwszy rok studiów w akademiach medycznych w roku akademickim 1987/1988.

Monitor Polski

M.P.1986.35.274

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1987 r.
§  16.
1.
Obywatele polscy, kończący szkołę średnią za granicą, mają prawo ubiegania się o przyjęcie na studia medyczne pod warunkiem, że posiadane przez nich świadectwo dojrzałości uprawnia do podjęcia studiów wyższych w kraju, w którym ukończyli szkołę średnią.
2.
Kandydaci na studia, wymienieni w ust. 1, obowiązani są do:
1)
przedstawienia w wybranej przez siebie akademii medycznej dokumentów wymaganych do przyjęcia na studia w terminie do dnia 10 czerwca 1987 r.,
2)
złożenia obowiązujących egzaminów przewidzianych dla danego kierunku studiów,
3)
złożenia uzupełniających egzaminów przed komisją powołaną przez właściwe kuratoria oświaty i wychowania z języka polskiego, historii Polski, geografii Polski, w okresie 2 lat od daty przyjęcia na studia.
3.
Osoba, która zdaje egzamin dojrzałości w 1987 r. w szkole średniej za granicą, a która przy ubieganiu się o przyjęcie na pierwszy rok studiów w akademii medycznej nie może w czerwcu 1987 r. dołączyć świadectwa dojrzałości (świadectwa równorzędnego) w oryginale, może być dopuszczona do składania egzaminu wstępnego na podstawie zaświadczenia wydanego przez szkołę średnią za granicą, stwierdzającego, że dana osoba ukończyła lub ukończy do lipca 1987 r. naukę w szkole średniej i otrzyma świadectwo dojrzałości (świadectwo równorzędne) po zatwierdzeniu go przez władze szkolne danego kraju.
4.
W wyniku zakwalifikowania kandydata na pierwszy rok studiów dziennych ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje się po przedstawieniu przez kandydata świadectwa dojrzałości (świadectwa równorzędnego) w oryginale, przy czym przedstawienie świadectwa powinno nastąpić nie później niż do dnia 20 września 1987 r.