§ 13. - Zasady gospodarowania funduszem płac w jednostkach i zakładach budżetowych oraz w organizacjach społecznych.

Monitor Polski

M.P.1967.66.318

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1970 r.
§  13.
1.
W jednostkach, o których mowa w § 1 ust. 1, skutki finansowe awansów pracowników, obliczone w skali rocznej, nie mogą przekroczyć na rok następny kwoty, która została ustalona w danym roku w planie jednostki z przeznaczeniem na awanse.
2.
Przepis ust. 1 nie dotyczy skutków finansowych awansów i przeszeregowań automatycznych, dodatków za wysługę lat i zaszeregowań stażystów po odbyciu stażu, dodatków z tytułu posiadania stopni naukowych i za znajomość języków obcych.
3.
Oprócz środków funduszu płac przeznaczonych na awanse, o których mowa w ust. 1, mogą być wykorzystywane dla awansowania pracowników oszczędności uzyskane w osobowym funduszu płac w wyniku przyjmowania nowych pracowników z wynagrodzeniem niższym, aniżeli przewidywano dla obsadzonych przez nich stanowisk lub w razie zmiany stanowisk o wyższych grupach zaszeregowania na inne grupy zaszeregowania. W tych wypadkach skutki finansowe awansów nie mogą spowodować przekroczenia ustalonego dla danej jednostki osobowego funduszu płac na dany rok, zmniejszonego o fundusz płac przypadający na niewykorzystane etaty, jak również nie mogą spowodować obciążeń planu funduszu płac na rok następny.