§ 19. - Zasady gospodarowania funduszami celowymi.

Monitor Polski

M.P.1978.9.31

Akt utracił moc
Wersja od: 16 marca 1978 r.
§  19.
1.
Środki funduszów celowych budżetów terenowych stopnia podstawowego łącznie z funduszami celowymi jednostek budżetowych objętych tymi budżetami powinny być gromadzone:
1)
w gminach (miastach i gminach) - na rachunku funduszu gminnego, utworzonego na podstawie ustawy z dnia 29 listopada 1972 r. o funduszu gminnym (Dz. U. Nr 49, poz. 313),
2)
w miastach - na rachunku funduszu miejskiego utworzonego na podstawie uchwały nr 50 Rady Ministrów z dnia 26 lutego 1971 r. w sprawie funduszu miejskiego (Monitor Polski Nr 15, poz. 108),
3)
w miastach: Sopocie, Kołobrzegu, Nowym Sączu i Zakopanem - na rachunkach regionalnych funduszów rozwoju, utworzonych na podstawie odrębnych przepisów.
2.
Na rachunku funduszu gminnego powinny być także gromadzone środki funduszów tworzonych przez gminne rady narodowe na podstawie art. 65 ust. 5 ustawy z dnia 25 stycznia 1958 r. o radach narodowych (Dz. U. z 1975 r. Nr 26, poz. 139).
3.
Plany finansowe funduszów wymienionych w ust. 1 obejmują przychody i rozchody wszystkich funduszów celowych budżetów terenowych stopnia podstawowego (plan finansowy funduszu gminnego, także przychody i rozchody funduszów wymienionych w ust. 2), a ponadto przelewy środków z funduszów celowych budżetów terenowych stopnia wojewódzkiego.
4.
Plany finansowe funduszów gminnego, miejskiego i regionalnych funduszów rozwoju (ust. 1) mogą obejmować koszty finansowania zadań innych niż określone w przepisach powołujących te fundusze tylko w wysokości przeznaczonych na te cele środków pochodzących z innych funduszów celowych.
5.
Zasadę, o której mowa w ust. 4, stosuje się także przy wykonywaniu planów finansowych funduszów.