§ 12. - Zapewnienie warunków dalszego rozwoju socjalistycznego współzawodnictwa pracy.

Monitor Polski

M.P.1962.52.253

Akt utracił moc
Wersja od: 30 czerwca 1962 r.
§  12.
1.
Upoważnia się ministrów i właściwe zarządy główne związków zawodowych do fundowania sztandarów przechodnich ministerstw (urzędów centralnych) i zarządów głównych związków zawodowych, nadawanych przedsiębiorstwom lub zakładom, które zdobędą pierwsze miejsce we współzawodnictwie w poszczególnych branżach, łącznie z dyplomami i odpowiednimi nagrodami pieniężnymi.
2.
Przy nadawaniu sztandarów ministerstwa i zarządu głównego związku zawodowego powinny być również uwzględnione zakłady, które zajęły dalsze miejsca we współzawodnictwie o sztandary przechodnie Rady Ministrów i Centralnej Rady Związków Zawodowych.
3.
Właściwi ministrowie wspólnie z zarządami głównymi odpowiednich związków zawodowych określą zasady i tryb nadawania sztandarów przechodnich ministerstw i zarządów głównych związków zawodowych oraz wysokość nagród związanych z ich nadaniem, w ramach przyznawanych na ten cel funduszów. Sztandary te wręcza właściwy minister (kierownik urzędu centralnego) oraz przewodniczący zarządu głównego odpowiedniego związku zawodowego lub z ich upoważnienia członkowie kierownictwa resortu i prezydium zarządu głównego związku zawodowego.
4.
Dla najlepszych wydziałów, oddziałów, brygad (zespołów) wyróżniających się we współzawodnictwie w skali branży mogą być nadawane proporce przechodnie oraz dyplomy i nagrody pieniężne.
5.
Kolegia ministerstw (urzędów centralnych) i zjednoczeń (jednostek równorzędnych) wspólnie z branżowymi związkami zawodowymi powinny raz na pół roku dokonywać oceny rozwoju współzawodnictwa pracy i jego społeczno-wychowawczego wpływu na załogi zakładów pracy.