Rozdział 2 - Wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe - Wynagradzanie nauczycieli.

Monitor Polski

M.P.1989.29.222

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1993 r.

Rozdział  2

Wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe

§  6.
1. 20
(skreślony).
2.
Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową ustala się dzieląc stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkami za trudne i uciążliwe warunki pracy oraz za warunki szkodliwe dla zdrowia, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych odbywa się w takich warunkach) przez miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych nauczyciela. Stawkę wynagrodzenia za jedną godzinę ponadwymiarową zaokrągla się do pełnych złotych.
3.
Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciela, o której mowa w ust. 2, uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.
4.
Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy - za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć, określony w art. 42 ust. 1 Karty Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednakże większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym.
5.
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe wypłaca się z dołu.
20 § 6 ust. 1 skreślony przez § 1 zarządzenia z dnia 30 września 1989 r. (M.P.89.37.291) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 1989 r.