§ 32. - Wykonywanie szczególnego nadzoru podatkowego w przemyśle cukrowniczym.

Monitor Polski

M.P.1957.80.483

Akt utracił moc
Wersja od: 13 listopada 1958 r.
§  32.
1.
Po zakończeniu ruchu cukrowni (przerobu buraków, półproduktów i odpadków) oraz po przeprowadzeniu przez cukrownię kampanijnego obrachunku przerobu buraków i ustaleniu wysokości strat fabrykacyjnych cukru w burakach wziętych do przerobu, stały nadzór podatkowy wspólnie z kierownictwem cukrowni powinien dokonać szczegółowego obrachunku zapasów cukru w magazynie.
2.
Następnie należy zdjąć z drzwi i bram magazynu oraz innych pomieszczeń, w których cukier został zmagazynowany, wszelkie zabezpieczenia urzędowe nałożone przez komisję sprawdzenia (§ 11) oraz pracowników stałego nadzoru (§ 20 ust. 5).
3. 18
Po przeprowadzeniu obrachunku zapasów cukru niezależnie od obowiązku dokonania wpisu w księdze magazynowej pracownicy stałego nadzoru powinni sporządzić odpowiedni protokół, w którym należy podać przebieg wszystkich czynności przewidzianych w ust. 1 i 2 oraz wyraźnie zaznaczyć, że od chwili zdjęcia urzędowych zabezpieczeń z magazynu zapas cukru w magazynie (w innych pomieszczeniach, w których jest przechowywany) zostaje równocześnie oddany pod wyłączną odpowiedzialność i opiekę kierownictwa cukrowni. Jeden egzemplarz protokołu otrzymuje cukrownia, a drugi - wydział finansowy PPRN.
18 § 32 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 8 zarządzenia z dnia 25 października 1958 r. (M.P.58.86.487) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 13 listopada 1958 r.