§ 20. - Wykonywanie szczególnego nadzoru podatkowego w przemyśle cukrowniczym.

Monitor Polski

M.P.1957.80.483

Akt utracił moc
Wersja od: 13 listopada 1958 r.
§  20.
1.
Magazyn cukru powinien być w czasie trwania stałego nadzoru (§ 2 ust. 1 pkt 2) stale zamknięty przez cukrownię i w sposób urzędowy zabezpieczony przez pracownika nadzoru podatkowego, z wyjątkiem okresów przekazywania wyprodukowanego cukru z pakowni do magazynu, wydawania cukru na zewnątrz (zbyt cukru) oraz przeprowadzania obrachunków zapasów.
2.
Wstęp do magazynu cukru w czasie trwania stałego nadzoru mają pracownicy cukrowni tylko w obecności pracownika nadzoru podatkowego.
3.
Pomieszczenia magazynu powinny być widne i suche, a posadzki (podłogi) równe i mocne.
4.
Ilość wszystkich drzwi (bram) wejściowych i wyjściowych pomieszczeń przeznaczonych do magazynowania powinna być ograniczona do koniecznych potrzeb (§ 11 ust. 1 pkt 3).
5.
Kierownik stałego nadzoru podatkowego prowadzi podręczną ewidencję nałożonych i zdjętych zabezpieczeń urzędowych. W ewidencji tej należy odnotować każdy fakt nałożenia lub zdjęcia zabezpieczenia urzędowego w pomieszczeniach części odosobnionej (magazynie) zgodnie z przepisami § 5.
6.
W razie gdy z powodu przepełnienia magazynu cukier jest przechowywany także w innych pomieszczeniach w obrębie cukrowni, do pomieszczeń tych stosuje się przepisy wymienione w ust. 1-4.