§ 5. - Warunki zatrudnienia, przy których praca pracowników połączona jest z narażeniem na działanie promieni Roentgena, ciał promieniotwórczych oraz fal elektromagnetycznych.

Monitor Polski

M.P.1957.81.489

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1957 r.
§  5.
1.
Przez zakład (pracownię) fizykoterapeutyczny rozumie się komórkę organizacyjną wyposażoną wyłącznie w aparaty służące do zabiegów fizykoterapeutycznych (np. diatermie krótko- i długofalowe, aparaty ultradźwiękowe, lampa kwarcowa, sollux, infrarouge, lampa Kromajera, aparaty do elektrycznych kąpieli dwu- i czterokomorowych, świetlanki itp.), przeznaczone do leczenia chorób przy pomocy promieni i fal elektromagnetycznych.
2.
Za zakład (pracownię) fizykoterapeutyczny nie może być uważana komórka organizacyjna (oddział szpitalny, gabinet lekarski) wyposażona w wyżej wyszczególnione aparaty, jeżeli są one stosowane dorywczo.
3.
Przez zatrudnienie w zakładzie (pracowni) fizykoterapeutycznym rozumie się takie zatrudnienie, przy którym podstawowym obowiązkiem pracownika jest stałe obsługiwanie aparatów wyszczególnionych w ust. 1 oraz wykonywanie przy ich pomocy zabiegów leczniczych zleconych przez lekarza.