§ 6. - Warunki, jakim powinny odpowiadać linie i urządzenia telekomunikacyjne oraz urządzenia do przesyłania płynów lub gazów w razie ich skrzyżowania się lub zbliżenia.

Monitor Polski

M.P.1997.59.567

Akt utracił moc
Wersja od: 18 września 1997 r.
§  6.
1.
W razie zbliżenia lub skrzyżowania nadziemnej linii telekomunikacyjnej z nadziemnym rurociągiem (np. gazów technicznych, ropy i produktów naftowych, obudowy sieci cieplnej), odległość pozioma słupów linii telekomunikacyjnej liczona od rzutu: fundamentów, słupów lub podpór do ścianki rurociągu nie powinna być mniejsza od całkowitej długości słupa powiększonej o 1 m.
2.
Minimalna odległość przewodów telekomunikacyjnych przy skrzyżowaniu z rurociągiem nadziemnym powinna wynosić co najmniej 2,5 m.
3.
Odległość przewodów telekomunikacyjnych przy zbliżeniu do nadziemnej obudowy sieci cieplnej powinna wynosić co najmniej 2,5 m, a przy zbliżeniu do nadziemnych rurociągów do przesyłania gazów technicznych oraz ropy i produktów naftowych - 10 m.
4.
Przy skrzyżowaniu nadziemnej linii telekomunikacyjnej z nadziemnym rurociągiem do przesyłania gazów technicznych lub nadziemnym rurociągiem ropy i produktów naftowych należy stosować izolowane przewody w linii telekomunikacyjnej.