§ 5. - Warunki, jakie powinny spełniać pracownie rentgenowskie oraz zasady pracy związanej z posługiwaniem się aparatami rentgenowskimi.

Monitor Polski

M.P.1988.32.295

Akt utracił moc
Wersja od: 12 grudnia 1988 r.
§  5.
1.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym zainstalowany jest diagnostyczny aparat rentgenowski o jednym stanowisku pracy, z zastrzeżeniem przepisów ust. 2-4, nie może być mniejsza niż 20 m2. Na każde następne stanowisko pracy należy przewidzieć dodatkowo co najmniej 10 m2.
2.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym zainstalowany jest aparat rentgenowski do wykonywania badań naczyniowych nie może być mniejsza niż 30 m2.
3.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym zainstalowany jest dentystyczny lub mammograficzny aparat rentgenowski, nie może być mniejsza niż 10 m2, a na każdy następny aparat należy dodatkowo przewidzieć 5 m2.
4.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym zainstalowany jest aparat rentgenowski do zdjęć małoobrazkowych z obudowaną kabiną, nie może być mniejsza niż 15 m2, a na każdy następny aparat należy dodatkowo przewidzieć 10 m2.
5.
Powierzchni nastawni (sterowni) i kabin przeznaczonych do rozbierania się pacjentów nie wlicza się do powierzchni pomieszczeń, w których zainstalowane są aparaty rentgenowskie.