§ 8. - Usuwanie nieczystości z zakładów lecznictwa zamkniętego.

Monitor Polski

M.P.1962.56.268

Akt utracił moc
Wersja od: 10 lipca 1962 r.
§  8.
1.
Każdą ilość nieczystości stałych pochodzących z zakładów przeznaczonych dla chorych na choroby zakaźne bądź chorych na gruźlicę należy unieszkodliwiać przez spalanie.
2.
Nieczystości stałe pochodzące z innych zakładów niż określone w ust. 1 powinny być unieszkodliwiane przez spalanie, jeżeli ich ilość przekracza 0,5 m3 na dobę.
3.
Spalanie nieczystości stałych powinno odbywać się w piecach przystosowanych do tego celu i urządzonych w pomieszczeniach kotłowni, z tym że gazy spalinowe powinny być wydalane przez komin kotłowni.
4.
Pomieszczenie, w którym znajduje się piec do spalania nieczystości stałych, powinno posiadać oddzielne wejście z zewnątrz budynku oraz odpowiadać warunkom określonym w § 5.
5.
Za zgodą organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej i na warunkach ustalonych przez ten organ nieczystości stałe pochodzące z innych zakładów niż określone w ust. 1 mogą być spalane w kotłach centralnego ogrzewania.
6.
Opatrunki gipsowe, stłuczki przedmiotów szklanych, plastykowych i inne przedmioty, które ze względu na rodzaj nie nadają się do spalania, należy unieszkodliwiać przez dezynfekcję środkami chemicznymi.