§ 3. - Usprawnienie normowania i organizacji pracy.

Monitor Polski

M.P.1970.41.307

Akt utracił moc
Wersja od: 12 grudnia 1970 r.
§  3.
1.
Niezależnie od bieżącej zmiany norm pracy, o której mowa w § 2, normy pracy powinny być zmieniane okresowo.
2.
Okresowa zmiana norm pracy powinna następować w razie sukcesywnego wprowadzania zmian i usprawnień organizacyjno-technicznych, które łącznie powodują w sposób narastający znaczną poprawę warunków wykonania robót.
3.
Terminy przeprowadzenia okresowej zmiany norm w poszczególnych grupach robót, oddziałach, wydziałach, całym zakładzie pracy powinny być uzależnione od tempa poprawy warunków organizacyjno-technicznych.
4.
Terminy i zakresy okresowej zmiany norm na wniosek dyrektora zakładu pracy ustala konferencja samorządu robotniczego kierując się rzeczywistymi i wymiernymi zmianami w zakresie organizacyjno-technicznych warunków pracy.
5.
Wyższe indywidualne wykonanie norm pracy niż przeciętne w skali wydziałów, grup robót lub stanowisk pracy nie może stanowić podstawy do korygowania norm pracy, jeżeli poziom ich wykonania jest bezpośrednim wynikiem wysokich ilościowych i jakościowych rezultatów pracy, pełnego wykorzystania czasu pracy, szczególnej dbałości o stanowisko robocze oraz doświadczenia zawodowego.