Rozdział 4 - Zamówienia w trybie bezprzetargowym. - Udzielanie zamówień na dostawy, roboty i usługi przez jednostki podległe Ministrowi Budownictwa Przemysłowego.

Monitor Polski

M.P.1952.A-63.969

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1954 r.

Rozdział  IV.

Zamówienia w trybie bezprzetargowym.

§  35.
W przypadkach udzielania zamówień w trybie bezprzetargowym na podstawie § 18 rozporządzenia osobom nie wymienionym w § 8 rozporządzenia stosuje się przepisy §§ 48 - 51 rozporządzenia oraz przepisy niniejszego rozdziału.
§  36.
1.
Zamawiający powinien wysłać zaproszenia do wszystkich znanych mu osób, które mogą podjąć się wykonania zamówienia i dają rękojmię należytego jego wykonania.
2.
W przypadkach, o których mowa w § 49 ust. 2 rozporządzenia, ilość zaproszonych osób można ograniczyć nawet do jednej osoby.
§  37.
1.
W zaproszeniu przedmiot i warunki wykonania zamówienia powinny być określone w ten sposób, by nie budziły wątpliwości i nie utrudniały złożenia oferty.
2.
Zamówienia na roboty budowlane powinny być oparte na kosztorysie urzędowym.
§  38.
1.
W zaproszeniu należy wskazać przedmiot, żądany termin, miejsce oraz warunki wykonania zamówienia, a ponadto termin złożenia oferty, okres, przez który oferta ma wiązać oferenta, a w razie gdy zachodzi konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia - termin przybycia oferenta w celu bezpośredniego porozumienia się.
2.
Okres, przez który oferta ma wiązać oferenta, powinien wynosić 4 tygodnie; w razie gdy zachodzi konieczność natychmiastowego (§ 18 lit. a) i b) rozporządzenia) lub terminowego wykonania zamówienia, okres ten odpowiednio skraca się.
3.
Zamawiający w zaproszeniu może umieścić wzmiankę, iż oferent może podać w ofercie okres jej ważności krótszy niż określony przez zamawiającego.
4.
Do zaproszenia może być załączony wzór oferty.
§  39.
1.
Zaproszenie wysyła się listem poleconym.
2.
W razie gdy zachodzi konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia, zaproszenie doręcza się bezpośrednio za pokwitowaniem.
§  40.
Po upływie terminu złożenia ofert zamawiający według swego uznania wzywa wybranego oferenta lub oferentów do bezpośredniego porozumienia się, wyznaczając w tym celu termin, jeżeli nie uczynił tego w zaproszeniu (§ 38 ust 1).
§  41.
1.
Przeprowadzając pertraktacje z wybranymi oferentami lub oferentem zamawiający powinien dążyć do uzyskania jak najkorzystniejszych warunków wykonania zamówienia.
2.
W razie gdyby w wyniku pertraktacji z oferentem warunki oferty uległy zmianie, wzmiankę o tym należy umieścić na ofercie i zaopatrzyć ją podpisem stron.
§  42.
Decyzja zamawiającego o wybraniu oferenta, którego oferta nie jest najniższa, powinna być należycie umotywowana na piśmie.