Rozdział 4 - Rada techniczno-ekonomiczna. - Tworzenie, organizacja i zasady działania państwowych jednostek projektowania.

Monitor Polski

M.P.1969.44.351

Akt utracił moc
Wersja od: 10 października 1969 r.

Rozdział  4.

Rada techniczno-ekonomiczna.

§  18.
1.
Rady techniczno-ekonomiczne powinny działać we wszystkich biurach projektów. W zależności od potrzeb i możliwości utworzenia, rady mogą również działać w pracowniach projektowych działających w państwowych jednostkach organizacyjnych nie będących biurami projektów.
2.
Rada techniczno-ekonomiczna jest organem doradczym i opiniodawczym dyrektora biura w sprawach projektowania oraz w innych ważnych sprawach dotyczących działalności biura.
3.
W skład rady techniczno-ekonomicznej wchodzą z urzędu kierownicy wszystkich produkcyjnych komórek organizacyjnych biura oraz powołani przez dyrektora biura specjaliści spośród pracowników biura lub spoza biura, w tym między innymi przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych.
§  19.
1.
Do zadań rady techniczno-ekonomicznej należy wydawanie opinii w sprawach projektowania i organizacji pracy jednostki projektowania, a w szczególności:
1)
opiniowanie nowoczesności i prawidłowości rozwiązań technicznych, technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych i budowlano-instalacyjnych projektów opracowywanych przez jednostkę projektowania,
2)
przygotowywanie wniosków dla dyrektora (kierownika) jednostki projektowania w razie zaistnienia różnicy poglądów pomiędzy zespołem sprawdzającym projekt (inne opracowanie) a projektantem, dotyczących sporządzanych prac projektowych,
3)
wypowiadanie się w sprawie organizacji jednostki projektowania, organizacji pracy w tej jednostce, kierunków rozwojowych jednostki projektowania itp.,
4)
opiniowanie i wypowiadanie się w innych sprawach przedstawianych radzie przez dyrektora biura.
2.
Radzie techniczno-ekonomicznej przewodniczy dyrektor biura projektów lub wyznaczony przez niego zastępca.
3.
Szczegółową organizację oraz tryb i zasady działania rady techniczno-ekonomicznej określa regulamin rady, zatwierdzony przez dyrektora biura projektów.
§  20.
W razie powołania rady techniczno-ekonomicznej w pracowni projektowej w państwowej jednostce organizacyjnej nie będącej biurem projektów, kierownikowi pracowni przysługują odpowiednie uprawnienia przewidziane w § 18 i 19 dla dyrektora biura projektów.