§ 3. - Tryb uzgadniania oraz zmiana uzgodnionych cen artykułów przeznaczonych na eksport, produkowanych przez jednostki gospodarki nie uspołecznionej.

Monitor Polski

M.P.1975.5.29

Akt utracił moc
Wersja od: 25 lutego 1975 r.
§  3.
1.
Rzemieślnik oferując na eksport jednostce handlu zagranicznego, spółdzielni lub jednostce pośredniczącej wytwarzany artykuł, dla którego ustalono cenę obowiązującą w obrocie wewnętrznym, podaje cenę nie wyższą od obowiązującej w obrocie wewnętrznym. Rzemieślnik powinien wskazać w ofercie organ, który cenę tę ustalił, numer i datę decyzji o ustaleniu ceny oraz termin ważności ceny.
2.
Jeżeli dla oferowanego na eksport artykułu nie ustalono ceny obowiązującej w obrocie wewnętrznym, rzemieślnik podaje w ofercie cenę wynikającą z wstępnego (planowanego) kosztu własnego zwiększonego o należny zysk i podatek obrotowy. Rzemieślnik zrzeszony w spółdzielni zwiększa cenę o narzut na rzecz spółdzielni.
3.
Cena, o której mowa w ust. 1, może być powiększona jedynie w drodze uzgodnień pomiędzy rzemieślnikiem a jednostką handlu zagranicznego, spółdzielnią lub jednostką pośredniczącą na podstawie przedstawionego przez rzemieślnika szczegółowego wyliczenia następujących dodatkowych kosztów:
1)
opakowania - jeżeli artykuł przeznaczony na eksport ma być dostarczony w opakowaniu, podczas gdy ten sam artykuł nie wymaga opakowania w obrocie krajowym, lub różnicy kosztów opakowania - gdy artykuł przeznaczony na eksport ma być dostarczony w innym opakowaniu niż opakowanie stosowane w obrocie krajowym,
2)
związanych z przygotowaniem artykułów do eksportu stosownie do wymagań eksportowych.