§ 4. - Tryb rozliczania różnic budżetowych.

Monitor Polski

M.P.1973.15.96

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1973 r.
§  4.
1.
Jednostki rozliczające uiszczają dodatnie różnice budżetowe na rachunek dochodów budżetowych organu finansowego (§ 3).
2.
Z zastrzeżeniem przepisów ust. 5 oraz § 6, jednostki rozliczające dokonują wpłat dodatnich różnic budżetowych za okresy:
1)
kwartalne, jeżeli w ich rocznym planie techniczno-ekonomicznym ustalono należne dodatnie różnice budżetowe w kwocie nie wyższej od 360.000 zł; różnice budżetowe powinny być uiszczone przed upływem terminu przewidzianego do złożenia sprawozdania finansowego za dany kwartał,
2)
miesięczne, jeżeli w ich rocznym planie techniczno-ekonomicznym ustalono należne dodatnie różnice budżetowe w kwocie powyżej 360.000 zł do 2.400.000 zł; różnice budżetowe powinny być uiszczone przed upływem terminu przewidzianego do złożenia sprawozdania finansowego za dany miesiąc.
3.
Jednostki rozliczające, w których planowane na dany rok dodatnie różnice budżetowe przekraczają kwotę 2.400.000 zł, dokonują zaliczkowo wpłat dodatnich różnic budżetowych, za okresy dekadowe, najpóźniej w ostatnim dniu dekady, w wysokości 1/9 kwoty planowanej na dany kwartał lub w wysokości 1/36 kwoty planowanej na dany rok. W tym wypadku jednostka rozliczająca dokonuje rozliczeń z tytułu różnic budżetowych od wartości rzeczywistej miesięcznej sprzedaży (zakupu, skupu, zaliczenia do kosztów) w terminie określonym w ust. 2 pkt 2.
4.
Przepis ust. 3 nie dotyczy Przedsiębiorstwa Obrotu Spożywczymi Towarami Importowanymi, które uiszcza dodatnie różnice budżetowe w terminie określanym w ust. 2 pkt 2.
5.
Jeżeli w odrębnych przepisach ustalono inne terminy płatności niż przewidziane w ust. 2 i 3, obowiązują terminy przewidziane w tych przepisach.