§ 12. - Tryb rozliczania różnic budżetowych.

Monitor Polski

M.P.1973.15.96

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1973 r.
§  12.
1 . Obliczenie różnic budżetowych powinno zawierać następujące dane:
1)
wartość artykułów sprzedanych (zakupionych, skupionych, zaliczonych) w okresie sprawozdawczym,
2)
wartość według cen powodujących powstanie różnic budżetowych,
3)
kwotę różnic budżetowych należnych za okres od początku roku do okresu sprawozdawczego, kwotę różnic należnych za okres sprawozdawczy, z uwzględnieniem sprostowań za okresy ubiegłe oraz łączną kwotę różnic do końca okresu sprawozdawczego, z tym że obliczenie jednostek dokonujących rozliczeń saldowych (§ 2) powinno zawierać zarówno kwoty dodatnich, jak i ujemnych różnic budżetowych do końca okresu sprawozdawczego,
4)
kwotę uiszczonych dodatnich różnic budżetowych lub sfinansowanych ujemnych różnic budżetowych do końca okresu sprawozdawczego,
5)
kwotę dodatnich różnic budżetowych (salda różnic budżetowych) przypadającą do uiszczenia bądź kwotę ujemnych różnic budżetowych (salda różnic budżetowych) przypadającą do pokrycia.
2.
Jednostki rozliczające, którym podlega większa ilość jednostek organizacyjnych, mogą za zgodą organu finansowego dokonywać rozliczeń różnic budżetowych na podstawie obrotów i sald podległych jednostek w sumach ogólnych, bez podawania danych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2. W tym wypadku jednostka rozliczająca powinna dołączyć do obliczenia dane w zakresie różnic budżetowych przedstawione przez podległe jednostki.
3.
Obliczenie różnic budżetowych z tytułu marż (rabatów, ryczałtów) handlowych powinno zawierać sumę marż oraz kwotę różnic budżetowych.