§ 6. - Tryb przyjmowania do pracy na stanowiska kierownicze lub związane z odpowiedzialnością materialną.

Monitor Polski

M.P.1962.20.86

Akt utracił moc
Wersja od: 8 marca 1962 r.
§  6.
1.
Pracownik, który nie godzi się z wydaną opinią, może w terminie siedmiu dni od otrzymania jej odpisu wystąpić o zmianę opinii do kierownika jednostki nadrzędnej nad zakładem pracy, który wydał opinię. Jeżeli zakład pracy podlega bezpośrednio radzie narodowej, za kierownika jednostki nadrzędnej uważa się przewodniczącego prezydium tej rady narodowej. Pracownik prezydium rady narodowej występuje o zmianę opinii do przewodniczącego prezydium rady narodowej bezpośrednio wyższego stopnia.
2.
Pracownik ministerstwa (urzędu centralnego) występuje o zmianę opinii do ministra (kierownika urzędu centralnego), a pracownik prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa) do prezydium tej rady narodowej.
3.
O wystąpieniu o zmianę opinii pracownik powinien zawiadomić zakład pracy, który wydał opinię.
4.
Kierownicy jednostek nadrzędnych, przewodniczący prezydiów rad narodowych oraz prezydia rad narodowych (ust. 1 i 2) obowiązani są w ciągu czternastu dni od wystąpienia pracownika o zmianę opinii ustosunkować się do treści opinii w uzgodnieniu z odpowiednią instancją związkową oraz zawiadomić o sposobie załatwienia sprawy pracownika i zakład pracy, który wydał opinię. W razie zmiany treści opinii odpis nowej opinii powinien być przesłany zainteresowanemu pracownikowi oraz zakładowi pracy, który wydał opinię, a także zakładowi pracy, który opinii zażądał.
5.
W razie zmiany treści opinii opinię poprzednią należy zniszczyć.