Tryb opracowywania planu wykorzystania Funduszu Zapobiegania Narkomanii oraz sprawozdawczości z wykonania planu.

Monitor Polski

M.P.1987.8.75

Akt utracił moc
Wersja od: 26 marca 1987 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 20 lutego 1987 r.
w sprawie trybu opracowywania planu wykorzystania Funduszu Zapobiegania Narkomanii oraz sprawozdawczości z wykonania planu.

Na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o zapobieganiu narkomanii (Dz. U. Nr 4, poz. 15 i Nr 15, poz. 66), art. 4 i 17 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o statystyce państwowej (Dz. U. Nr 7, poz. 58) oraz § 2 ust. 2 uchwały nr 151 Rady Ministrów z dnia 4 października 1985 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wykorzystywania Funduszu Zapobiegania Narkomanii (Monitor Polski Nr 31, poz. 209) zarządza się, co następuje:
1.
Projekt planu wykorzystania Funduszu Zapobiegania Narkomanii, zwanego dalej "Funduszem", jest opracowywany corocznie w terminach wynikających z harmonogramu prac nad projektem centralnego planu rocznego i budżetu.
2.
Podstawę opracowania projektu planu wykorzystania Funduszu stanowi program zapobiegania narkomanii.
3.
Naczelne, centralne i terenowe organy administracji państwowej, instytucje państwowe, organizacje społeczne, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne, których zadania związane z zapobieganiem narkomanii ujęto w programie, przesyłają w terminie do dnia 30 lipca każdego roku do Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej wnioski o przyznanie środków z Funduszu na pokrycie wydatków związanych z wykonywaniem tych zadań w następnym roku kalendarzowym.
4.
Wniosek, o którym mowa w ust. 3, powinien zawierać uzasadnienie obejmujące przewidywane efekty oraz kalkulację planowanych wydatków na cele określone w § 1 uchwały nr 151 Rady Ministrów z dnia 4 października 1985 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wykorzystywania Funduszu Zapobiegania Narkomanii (Monitor Polski Nr 31, poz. 209), zwanej dalej "uchwałą".
5.
Minister Zdrowia i Opieki Społecznej przekazuje każdego roku, po ogłoszeniu ustawy budżetowej, dysponentom Funduszu drugiego stopnia, ustanowionym na podstawie § 3 ust. 2 uchwały, na zasadach określonych w prawie budżetowym, środki na sfinansowanie zadań ujętych w planie wykorzystania Funduszu.
6.
Środki, o których mowa w ust. 5, mogą być przekazywane do rozliczenia dysponentom Funduszu drugiego stopnia w formie zaliczki.
1.
Przy podejmowaniu zadań inwestycyjnych, adaptacyjnych, remontów oraz wyposażenia obiektów, o których mowa w § 1 pkt 1-4 uchwały, stosuje się odpowiednie przepisy obowiązujące przy planowaniu, finansowaniu i rozliczaniu tego rodzaju działalności.
2.
Przyznanie środków z Funduszu na realizację zadań inwestycyjnych, o których mowa w ust. 1, może być uzależnione od przedstawienia do wglądu założeń techniczno-ekonomicznych obiektu.
1.
Jednostka posiadająca rachunek bankowy Funduszu, oprócz ewidencji wydatków w układzie paragrafów klasyfikacji budżetowej, prowadzi ewidencję analityczną wydatków z podziałem na cele określone w § 1 uchwały oraz na jej podstawie sporządza szczegółową informację, która stanowi załącznik do "Sprawozdania o środkach pozabudżetowych Rb-30".
2.
Dysponenci drugiego stopnia sporządzają i przekazują Ministrowi Zdrowia i Opieki Społecznej, w terminach wynikających z obowiązujących w tym zakresie przepisów, sprawozdania z wykorzystania Funduszu na formularzu Rb-30.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.