Tryb i terminy zlecania i bilansowania robót budowlano-montażowych na lata 1965 i 1966.

Monitor Polski

M.P.1964.38.177

Akt utracił moc
Wersja od: 10 czerwca 1964 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA BUDOWNICTWA I PRZEMYSŁU MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
z dnia 2 czerwca 1964 r.
w sprawie trybu i terminów zlecania i bilansowania robót budowlano-montażowych na lata 1965 i 1966.

Na podstawie § 8 ust. 1 i § 16 zarządzenia Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów z dnia 30 kwietnia 1964 r. w sprawie wstępnych prac związanych z opracowaniem projektów planu inwestycyjnego i planu budownictwa na lata 1965 i 1966 (Monitor Polski Nr 30, poz. 133), zwanego dalej "zarządzeniem z dnia 30 kwietnia 1964 r.", oraz w związku z instrukcją do opracowania projektu narodowego planu gospodarczego na lata 1965 i 1966, stanowiącą załącznik do zarządzenia nr 27 Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów z dnia 27 kwietnia 1964 r., zarządza się, co następuje:
1.
Jednostki nadzorujące inwestorów bezpośrednich zgodnie z § 7 ust. 4 zarządzenia z dnia 30 kwietnia 1964 r. przekażą w terminie do dnia 20 czerwca 1964 r. zjednoczeniom wiodącym budownictwa oraz Wojewódzkiej Komisji Rozdziału Robót w Katowicach zbiorcze zestawienie nakładów na roboty budowlano-montażowe, wynikające z wydanych zaświadczeń.
2.
Na podstawie otrzymanych materiałów, o których mowa w ust. 1, zjednoczenia wiodące budownictwa oraz Wojewódzka Komisja Rozdziału Robót w Katowicach w terminie do dnia 25 czerwca 1964 r. przekażą Ministerstwu Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych zbiorcze zestawienia zaświadczeń o wysokości nakładów na roboty budowlano-montażowe według wzoru ZZ, stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia.
1.
Zamawiający w terminie do dnia 25 czerwca 1964 r. zgłoszą przedsiębiorstwom budowlano-montażowym do zamieszczenia w projekcie planu budownictwa na rok 1965 lub rejestracji na 1966 r. roboty budowlano-montażowe przewidziane do realizacji w latach 1965 i 1966 zarówno z planu inwestycyjnego, jak i spoza planu inwestycyjnego.
2.
Przy zgłaszaniu robót budowlano-montażowych z planu inwestycyjnego - z wyjątkiem inwestycji przedsiębiorstw oraz innych inwestycji nie objętych wskaźnikami dyrektywnymi - zleceniodawca obowiązany jest legitymować się przed generalnym (bezpośrednim) wykonawcą zaświadczeniem o przyznanym przez jednostkę zwierzchnią limicie na roboty budowlano-montażowe, przewidziane do wykonania systemem zleceniowym. Przedsiębiorstwo budowlano-montażowe nie może przyjąć zgłoszenia na wyższą kwotę, niż to określa przyznany limit.
3.
Przedsiębiorstwa budowlano-montażowe nie mogą odmówić przyjęcia zgłoszeń zgodnych z rejonizacją i specjalizacją przedsiębiorstwa.
4.
Po terminie określonym w ust. 1 przedsiębiorstwa budowlano-montażowe nie mają obowiązku przyjmowania zgłoszeń.
Na podstawie wytycznych otrzymanych od jednostek zwierzchnich zjednoczenia (jednostki równorzędne) w terminie do dnia 10 czerwca 1964 r. zawiadomią nadzorowane przedsiębiorstwa o wysokości limitów na realizację robót wynikających z inwestycji przedsiębiorstw oraz innych inwestycji nie objętych wskaźnikami dyrektywnymi, a także na realizację robót spoza planu inwestycyjnego. Wielkość tych limitów jest górną granicą, do której przedsiębiorstwa budowlano-montażowe mogą przyjmować zlecenia robót wynikających z inwestycji przedsiębiorstw i innych inwestycji nie objętych wskaźnikami dyrektywnymi, oraz spoza planu inwestycyjnego. Przy przyjmowaniu zleceń w zakresie tych robót należy przede wszystkim zapewnić realizację robót kontynuowanych.
1.
W terminie do dnia 7 lipca 1964 r. przedsiębiorstwa budowlano-montażowe udzielą właściwym przedsiębiorstwom specjalistycznym podzleceń w zakresie zgłoszeń, zakwalifikowanych do portfelu zleceń na 1965 r.
2.
Przedsiębiorstwa budowlano-montażowe opracują i przekażą w terminie do dnia 10 lipca 1964 r. nadzorującym je zjednoczeniom (jednostkom równorzędnym):
1)
imienne spisy proponowanych do przyjęcia zleceń według wzorów RR-1 i RR-1a odrębne dla każdego województwa, na którego terenie mają być wykonywane roboty budowlano-montażowe,
2)
wyciąg, z przeznaczeniem dla ministerstw (jednostek nadrzędnych) nadzorujących przedsiębiorstwa budowlano-montażowe, ze spisu sporządzonego według wzoru RR-1 zgodnie z pkt 1, z podaniem zleceń proponowanych do przyjęcia, dotyczących tylko inwestycji centralnych oraz inwestycji zjednoczeń,
3)
imienne spisy zarejestrowanych, a proponowanych do nieprzyjęcia zleceń z planu inwestycyjnego centralnego i terenowego według wzoru RR-1 z podziałem na województwa, oddzielnie dla każdego inwestora centralnego,
4)
zbiorcze zestawienie kwot przyjętych zleceń z planu inwestycyjnego i spoza planu inwestycyjnego według wzoru RR-2a z podziałem na województwa,
5)
zbiorcze zestawienie kwot nie przyjętych zleceń z planu inwestycyjnego i spoza planu inwestycyjnego według wzoru RR-2a,
6)
zbiorcze zestawienie kwot udzielonych podzleceń według wzoru RR-2c, stanowiącego załącznik nr 2 do zarządzenia.
3.
Zjednoczenia (jednostki równorzędne) nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe w terminie do dnia 20 lipca 1964 r. przekażą:
1)
sprawującym nad nimi nadzór ministerstwom (jednostkom równorzędnym) zbiorcze zestawienia materiałów określonych w ust. 2 pkt 2-6,
2)
zjednoczeniom wiodącym budownictwa, właściwym ze względu na lokalizację inwestycji, a dla województwa katowickiego Wojewódzkiej Komisji Rozdziału Robót w Katowicach - zestawienia zbiorcze materiałów, określonych w ust. 2 pkt 1-6; imienne spisy zleceń, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i pkt 3, powinny być dostarczone zjednoczeniom wiodącym budownictwa i Wojewódzkiej Komisji Rozdziału Robót w Katowicach w 4 egzemplarzach.
4.
Zjednoczenia (jednostki równorzędne) nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe, podległe Ministrom: Rolnictwa, Łączności, Komunikacji, Górnictwa i Energetyki, Przemysłu Ciężkiego, Przemysłu Chemicznego, Przemysłu Lekkiego oraz Przemysłu Spożywczego i Skupu, przekażą zjednoczeniom wiodącym budownictwa, a dla województwa katowickiego Wojewódzkiej Komisji Rozdziału Robót w Katowicach, zbiorcze pełne zestawienia materiałów, o których mowa w ust. 2 pkt 4 i 5, natomiast imienne spisy zleceń, określone w ust. 2 pkt 1-3 bez podania zleceń, otrzymanych od zleceniodawców własnego resortu.
5.
Wzory RR-1, RR-1a i RR-2a, wymienione w niniejszym zarządzeniu, stanowią załączniki nr 3, 4 i 5 do zarządzenia z dnia 30 kwietnia 1964 r.
6.
Zjednoczenia wiodące budownictwa i Wojewódzka Komisja Rozdziału Robót w Katowicach w terminie do dnia 25 lipca 1964 r. przekażą Ministerstwu Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych zbiorcze zestawienia kwot w zakresie podzleceń według wzorów RR-2c i RR-2d, stanowiących załączniki nr 2 i nr 3 do zarządzenia.
1.
Na podstawie analizy materiałów, określonych w § 4, zjednoczenia wiodące budownictwa i Wojewódzka Komisja Rozdziału Robót w Katowicach dokonają analizy, a w szczególności:
1)
rozpatrzą imienne spisy ulokowanych i nie ulokowanych robót z punktu widzenia ich ważności dla gospodarki narodowej oraz przygotowania ich do realizacji w 1965 r.,
2)
przeprowadzą ocenę - w porównaniu z mocą produkcyjną - wielkości zadań wynikających ze zleceń,
3)
dokonają ewentualnych przesunięć w zleceniach w celu zrównoważenia obciążenia zleceniami poszczególnych wykonawców,
4)
przedstawią w miarę potrzeby wnioski w sprawie zmiany wielkości zadań dla przedsiębiorstw budowlano-montażowych, podległych poszczególnym ministrom i prezydiom wojewódzkich rad narodowych.
2.
Po przeprowadzeniu analizy zjednoczenia wiodące i Wojewódzka Komisja Rozdziału Robót w Katowicach opracują bilanse wojewódzkie i przekażą je wraz z wnioskami Ministerstwu Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych oraz właściwym wojewódzkim komisjom planowania gospodarczego w terminie do dnia 10 sierpnia 1964 r.
3.
Bilanse, o których mowa w ust. 2, powinny obejmować:
1)
imienne spisy proponowanych do przyjęcia zleceń dotyczących inwestycji centralnych oraz inwestycji zjednoczeń według wzoru RR-1 (§ 4 ust. 2 pkt 2) otrzymane od zjednoczeń zgodnie z § 4 ust. 3 i 4,
2)
imienne spisy wszystkich proponowanych do nieprzyjęcia zleceń z planu inwestycyjnego według wzoru RR-1, otrzymane od zjednoczeń zgodnie z § 4 ust. 3 i 4;

imienne spisy, o których mowa w pkt 1 i 2, należy dołączyć do bilansów przekazywanych Ministerstwu Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych w 2 egzemplarzach,

3)
zbiorcze zestawienie kwot proponowanych do przyjęcia zleceń z planu inwestycyjnego i spoza planu inwestycyjnego według wzoru RR-2a oraz według wzoru RR-2b, stanowiącego załącznik do instrukcji do opracowania projektu narodowego planu gospodarczego na lata 1965 i 1966,
4)
zbiorcze zestawienie kwot proponowanych do nieprzyjęcia zleceń z planu inwestycyjnego i spoza planu inwestycyjnego - według wzoru RR-2a.
1.
Proponowane przez przedsiębiorstwa budowlano-montażowe do przyjęcia zlecenia, o których mowa w § 4 ust. 2, oraz udzielone i otrzymane podzlecenia stanowią podstawę do sporządzenia projektu planu produkcji budowlano-montażowej przez zjednoczenia nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe.
2.
Ministerstwa (jednostki równorzędne), nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe, uwzględnią w projekcie planu przekazywanego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów zmiany wynikające z bilansów i wniosków zjednoczeń wiodących budownictwa.
Wojewódzkie komisje planowania gospodarczego na podstawie materiałów, określonych w § 5, złożą w terminie do dnia 20 sierpnia 1964 r. Komisji Planowania przy Radzie Ministrów i w odpisie Ministerstwu Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych swoje opinie i ewentualne propozycje zmian w bilansach przedstawionych przez zjednoczenia wiodące budownictwa.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Wzór ZZ

Zjednoczenie wiodące budownictwa

.........................................................

ZBIORCZE ZESTAWIENIE WYDANYCH PRZEZ NADRZĘDNE JEDNOSTKI NADZORUJĄCE INWESTORÓW ZAŚWIADCZEŃ O WYSOKOŚCI NAKŁADÓW NA ROBOTY BUDOWLANO-MONTAŻOWE Z PLANU INWESTYCYJNEGO (BEZ INWESTYCJI PRZEDSIĘBIORSTW) NA LATA 1965 I 1966 NA TERENIE WOJEWÓDZTWA .....................................................

(według lokalizacji inwestycji)

Lp.Nazwa inwestora centralnegoWielkość nakładów na roboty budowlano-montażowe w latach
19651966
Uwaga: należy zachować kolejność określoną we wzorze RR-2a stanowiącym załącznik nr 5 do zarządzenia z dnia 30 kwietnia 1964 r.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

Wzór RR-2c

....................................................................

(nazwa przedsiębiorstwa, zjednoczenia

nadzorującego lub zjednoczenia wiodącego)

WARTOŚĆ ROBÓT ZLECONYCH PODWYKONAWCOM NA 1965 ROK NA TERENIE WOJEWÓDZTWA .................................................

(według lokalizacji inwestycji)

Nazwa zjednoczenia, któremu podlegają przedsiębiorstwa podwykonawczePodzlecono
ogółemw tym z inwestycji centralnych i zjednoczeń
Uwaga: Należy zachować kolejność według wzoru RR-2b stanowiącego załącznik do instrukcji do opracowania projektu narodowego planu gospodarczego na lata 1965 i 1966

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

Wzór RR-2d

...................................................

(nazwa zjednoczenia wiodącego)

WARTOŚĆ ROBÓT DO WYKONANIA PRZEZ PODWYKONAWCÓW NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ................................................

(według lokalizacji inwestycji)

Nazwa ministerstwa nadzorującego podwykonawcęMinisterstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów BudowlanychMinisterstwo Komunikacjiitd.
Nazwa ministerstwa nadzorującego przedsiębiorstwa podzlecające
Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych
Ministerstwo Komunikacji
itd.
Uwaga: zachować kolejność ministerstw według wzoru RR-2b, stanowiącego załącznik do instrukcji do opracowania projektu narodowego planu gospodarczego na lata 1965 i 1966