Rozdział 6 - Narady pokontrolne. - Tryb i organizacja pracy inspektoratów kontrolno-rewizyjnych w zakresie kontroli i rewizji finansowej.

Monitor Polski

M.P.1962.26.108

Akt utracił moc
Wersja od: 24 marca 1962 r.

Rozdział  6

Narady pokontrolne.

§  42.
1.
W razie stwierdzenia w czasie kontroli i rewizji finansowej istotnych nieprawidłowości inspektor - po porozumieniu się z wojewódzkim inspektorem kontroli finansowej - organizuje naradę pokontrolną zgodnie z zarządzeniem nr 128 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 lipca 1961 r. w sprawie wzmożenia działalności organów kontroli, rewizji i inspekcji w zakresie zapobiegania przestępstwom gospodarczym (Monitor Polski Nr 55, poz. 241) w celu omówienia tych nieprawidłowości i niezwłocznego podjęcia kroków przez jednostkę kontrolowaną, zmierzających do poprawy działalności finansowej i gospodarczej oraz do zapobieżenia dalszemu naruszaniu obowiązujących przepisów.
2.
W naradzie pokontrolnej, poza aktywem gospodarczym i administracyjnym kontrolowanej jednostki, powinni brać udział przedstawiciele samorządu robotniczego.
3.
Naradzie pokontrolnej przewodniczy kierownik jednostki lub przedstawiciel jednostki nadrzędnej, inspektor zaś referuje stwierdzony stan w czasie kontroli, stawia wnioski o usunięcie uchybień i zapobieżenie dalszemu naruszaniu obowiązujących przepisów, poddając je pod ogólną dyskusję.
4.
Z przebiegu narady sporządza się protokół, który podpisują przewodniczący narady, inspektor i protokolant.
5.
Wnioski z narady, podpisane przez przewodniczącego narady i protokolanta oraz inspektora, dołącza się do akt kontroli.
§  43.
Po zakończeniu czynności kontrolnych inspektor odnotowuje w księdze kontroli prowadzonej przez jednostkę kontrolowaną fakt przeprowadzenia kontroli oraz informacje o przeprowadzonej kontroli stosownie do zarządzenia nr 137 Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 lipca 1961 r. w sprawie ewidencji i przechowywania materiałów z przeprowadzonych kontroli (Monitor Polski Nr 55, poz. 243).