Rozdział 2 - Przepisy dotyczące jednostek objętych lub rozliczających się z budżetami terenowymi. - Tryb dokonywania zmian w limitach inwestycyjnych oraz planach sfinansowania inwestycji scentralizowanych.

Monitor Polski

M.P.1958.53.312

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1958 r.

II.

Przepisy dotyczące jednostek objętych lub rozliczających się z budżetami terenowymi.

§  9.
Gdy zmiany w limitach inwestycyjnych powodują zmianę kredytów budżetowych, rada narodowa lub prezydium rady narodowej podejmując decyzję o zmianie limitów inwestycyjnych podejmuje jednocześnie decyzję o zmianie w budżecie.
§  10.
W razie przekazania limitu inwestycyjnego na rzecz jednostki powiązanej z budżetem centralnym lub na rzecz innego województwa, prezydium wojewódzkiej rady narodowej przekazujące limit inwestycyjny przedstawia Ministrowi Finansów uzasadniony wniosek o dokonanie odpowiedniej zmiany w budżecie.
§  11.
1.
Na podstawie decyzji o zmianie w kredytach budżetowych na inwestycje wydział finansowy dokonuje zmian w otwartych dla właściwego wydziału (zarządu lub innej jednostki równorzędnej) kredytach budżetowych.
2.
Dyspozycję o zmianie otwartych kredytów budżetowych na inwestycje należy sporządzić na formularzu według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
3.
Dyspozycję o zmianie otwartych kredytów budżetowych na inwestycje wydział finansowy składa w dwóch egzemplarzach w banku finansującym inwestycje; jeden egzemplarz dyspozycji wydział finansowy przesyła bezpośrednio jednostce, której dotyczy dyspozycja.
§  12.
1.
Na podstawie decyzji rady narodowej lub prezydium rady narodowej (§ 9) o zmianie limitów inwestycyjnych oraz dyspozycji wydziału finansowego o zmianach w otwartych kredytach budżetowych właściwy wydział (jednostka równorzędna):
1)
w razie gdy jest inwestorem bezpośrednim - dokonuje zmian w tytule inwestycyjnym oraz opracowuje plan sfinansowania inwestycji obejmujący dokonane zmiany,
2)
w razie gdy inwestorem bezpośrednim jest jednostka podległa - udziela tej jednostce wytycznych, zmieniających wskaźniki planu rocznego; odpisy wytycznych należy w dwóch egzemplarzach przesłać bankowi finansującemu inwestycje.
2.
Na podstawie otrzymanych od wydziału (jednostki równorzędnej) wytycznych (ust. 1 pkt 2) inwestor bezpośredni dokonuje zmian w tytule inwestycyjnym oraz opracowuje plan sfinansowania inwestycji.
3.
Wytyczne, o których mowa w ust. 1 pkt 2, oraz plany sfinansowania inwestycji jednostki sporządzające składają w dwóch egzemplarzach we właściwym dla nich oddziale banku finansującym inwestycje.
4.
Udzielenie jednostce wytycznych jest równoznaczne z przekazaniem dla tej jednostki kredytu budżetowego lub zmianą w przekazanych kredytach budżetowych.
5.
Przepisy § 6 ust. 1, 2 i 3, § 7 i § 8 ust. 2 i 3 mają zastosowanie również w odniesieniu do jednostek objętych lub rozliczających się z budżetami terenowymi.