§ 9. - Szczegółowy tryb, zasady i metody opracowywania i uzgadniania ogólnych i szczegółowych planów regionalnych.

Monitor Polski

M.P.1962.43.199

Akt utracił moc
Wersja od: 28 maja 1962 r.
§  9.
1.
Plany regionalne sporządza się w zasadzie w dwóch fazach. W pierwszej fazie należy ustalić zakres terytorialny planu z uwzględnieniem problematyki terytorialnych powiązań gospodarczych w ramach województwa oraz powiązań międzyregionalnych, zebrać dane inwentaryzacyjne i inne charakteryzujące aktualny stan gospodarki obszaru (w tym materiały niezbędne do retrospektywnej oceny jego rozwoju), ustalić strukturę tej gospodarki w ujęciu gałęziowym i przestrzennym, wykonać ekonomiczną analizę tych danych dla charakterystyki i określenia aktualnego zagospodarowania, wykorzystania rezerw potencjalnych i możliwości rozwoju gospodarczego i społecznego obszaru objętego planem oraz opracować założenia lub warianty założeń planu regionalnego. Założenia planu regionalnego powinny stanowić udokumentowaną koncepcję perspektywicznego rozwoju danego obszaru. W drugiej fazie należy przeanalizować kompleksowo założenia i wnioski wynikające z uzgodnień oraz opracować projekt planu regionalnego.
2.
W przypadkach uzasadnionych niektóre problemy planu regionalnego powinny być przedstawione w rozwiązaniach wariantowych.
3.
W toku prac nad projektem planu regionalnego mogą być wprowadzane odchylenia od ustaleń przyjętych w założeniach planu regionalnego, jeżeli zmiany te wynikają ze studiów, badań i uzgodnień szczegółowych lub ze zmian wielkości albo proporcji ustalonych w materiałach stanowiących podstawę do opracowania planu regionalnego.