§ 4. - Szczegółowe zasady prowadzenia pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Monitor Polski

M.P.1990.12.94

Akt utracił moc
Wersja od: 6 kwietnia 1990 r.
§  4.
1.
Osoby poszukujące pracy w celu uzyskania pracy zgłaszają się do biura pracy właściwego ze względu na ich stałe lub okresowe miejsce zameldowania, a jeżeli nie są zameldowane - do biura pracy właściwego dla miejsca swojego pobytu.
2.
Biura pracy obowiązane są zarejestrować osoby poszukujące pracy, które zgłosiły się w biurze pracy bez względu na to, czy otrzymały odpowiednią propozycję pracy lub odmówiły jej przyjęcia.
3.
Rejestracji dokonuje się w karcie rejestracyjnej, której wzór stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia. Podstawą wpisów dokonywanych w karcie rejestracyjnej są dokumenty i inne dowody stwierdzające: tożsamość, zawód, wykształcenie, posiadanie dodatkowych uprawnień lub umiejętności, a w przypadku bezrobotnych - również dotyczące ostatniego miejsca pracy i otrzymywanego wynagrodzenia, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy.
4.
Nieprzedstawienie dokumentów, o których mowa w ust. 3, z wyjątkiem dowodu tożsamości, nie wstrzymuje rejestracji osoby poszukującej pracy. Biuro pracy wyznacza termin na złożenie dokumentów niezbędnych do określenia odpowiedniej pracy lub wypłaty świadczeń pieniężnych. Po bezskutecznym upływie tego terminu zawiesza się prowadzenie pośrednictwa pracy lub wypłatę świadczeń w stosunku do tej osoby.
5.
Osoby poszukujące pracy będące inwalidami przedstawiają oprócz dokumentów, o których mowa w ust. 4, orzeczenie komisji do spraw inwalidztwa i zatrudnienia, określające wskazania i przeciwwskazania do zatrudnienia wynikające ze stanu ich zdrowia.