§ 5. - Szczegółowe zasady i tryb realizowania i finansowania niektórych drobnych inwestycji w zakresie mechanizacji i doskonalenia produkcji, realizowania projektów racjonalizatorskich oraz uruchomienia produkcji ubocznej artykułów powszechnego użytku.

Monitor Polski

M.P.1955.87.1063

Akt utracił moc
Wersja od: 8 października 1955 r.
§  5.
1.
Do planów rzeczowo-finansowych należy dołączyć:
1)
protokół komisji zawierający uzasadnienie techniczne i ekonomiczno-finansowe,
2)
dokumentację niezbędną dla realizacji zamierzonej inwestycji w zakresie robót budowlano-montażowych zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego i Ministra Finansów z dnia 15 czerwca 1955 r. w sprawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla drobnych robót inwestycyjnych oraz dokumentacji remontowej dla remontów, polegających na robotach budowlanych (Biuletyn PKPG nr 15, poz. 49),
3)
specyfikację planowanych zakupów, sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 2.
2.
Plan rzeczowo-finansowy zatwierdza - zgodnie z § 3 ust. 2 uchwały nr 508 Rady Ministrów z dnia 2 lipca 1955 r. (Monitor Polski Nr 65, poz. 851) - dyrektor przedsiębiorstwa. Zatwierdzenie planu rzeczowo-finansowego oznacza zarazem zatwierdzenie dokumentacji, o której mowa w ust. 1 pkt 2.
3.
Zatwierdzony plan rzeczowo-finansowy jest podstawą do ubiegania się o kredyt bankowy na finansowanie objętych planem inwestycji.
4.
Wydatki związane z opracowaniem dokumentacji - przed zatwierdzeniem planu rzeczowo-finansowego - pokrywane są przejściowo ze środków obrotowych, a następnie włączone do planu i na tej podstawie refundowane z kredytu bankowego przyznanego przez bank na finansowanie inwestycji w zakresie małej mechanizacji i racjonalizacji.