§ 2. - Szczegółowe warunki oraz sposoby i terminy przechowywania towarów w depozycie urzędu celnego.

Monitor Polski

M.P.1997.67.664

Akt utracił moc
Wersja od: 3 października 1997 r.
§  2.
1.
Przyjęcie towarów do przechowania w depozycie urzędu celnego, zwanego dalej "magazynem depozytowym", organ celny potwierdza wydając pokwitowanie.
2.
Pokwitowanie sporządza się w 3 egzemplarzach na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia. Pokwitowanie jest drukiem ścisłego zarachowania.
3.
Oryginał pokwitowania otrzymuje osoba składająca towary do przechowania w magazynie depozytowym albo której zatrzymano lub zajęto towar. Drugi egzemplarz dołącza się do towaru, trzeci egzemplarz pozostaje w bloku.
4.
Odbiór pokwitowania powinien być na wszystkich egzemplarzach potwierdzony podpisem osoby, o której mowa w ust. 3.
5.
Przyjęcie towarów do przechowywania w depozycie urzędu celnego zatrzymanych lub zajętych przez inne organy państwowe odbywa się na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego i nie wymaga sporządzenia pokwitowania.
6.
W wypadku gdy nie można ustalić osoby wprowadzającej towar na polski obszar celny, organ celny przyjmie towary do magazynu depozytowego na podstawie wypełnionego druku, stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia, z adnotacją, że brak osoby, której można wydać pokwitowanie.
7.
Wartość towarów złożonych w depozycie określa organ celny dla:
1)
towarów niekrajowych - przyjmując ich wartość celną,
2)
towarów krajowych - przyjmując szacunkową wartość rynkową.