§ 10. - Szczegółowe warunki odbioru dostaw i robót oraz sposób przeprowadzania rozrachunków za wykonane dostawy i roboty.

Monitor Polski

M.P.1950.A-127.1575

Akt utracił moc
Wersja od: 7 marca 1951 r.
§  10.
1.
W protokóle odbioru powinny być uwidocznione następujące dane:
a)
data i miejsce odbioru,
b)
skład komisji odbiorczej ze wskazaniem imion, nazwisk, stanowisk jej członków oraz zarządzenia, na podstawie którego dokonywany jest odbiór,
c)
data i numer umowy, w wykonaniu której dokonywany jest odbiór,
d)
określenie przedmiotu odbioru z podaniem w jednostkach wymiarowych ilości (sztuki, miara, waga, pojemność) i odbieranych świadczeń, ich rodzaj, jakość, względnie opis techniczny odbieranych robót lub ich elementów, stwierdzenie zgodności odbieranych świadczeń z warunkami, zawartymi w umowie,
e)
ustalenie ilości i rodzaju świadczeń zabrakowanych z podaniem motywów tego zabrakowania,
f)
uchwała komisji odbiorczej w przedmiocie całkowitego względnie częściowego przyjęcia lub odrzucenia przedmiotu odbioru,
g)
ewentualne zastrzeżenia lub sprzeciwy przegłosowanych członków komisji oraz przedstawicieli organów kontroli,
h)
ewentualne sprzeciwy wykonawcy od uchwały komisji.
2.
Komisja odbiorcza może uchwalić wniosek, że część lub całość zabrakowanych świadczeń może być przyjęta przy odpowiednim obniżeniu ceny umownej, przy czym powinna określić wielkość proponowanej obniżki.
3.
W razie, gdy wykonawca wyraża na to obniżenie zgodę, przyjęcie zabrakowanych świadczeń po cenie niższej może nastąpić po uzyskaniu na to zezwolenia zamawiającego.
4.
Protokół odbioru zostaje sporządzony w czasie odbioru lub bezpośrednio po zakończeniu odbioru, po czym zostaje podpisany przez wszystkich członków komisji, przedstawicieli organów kontroli, osobę, która protokół sporządziła i wykonawcę.
5.
W razie odmowy podpisu ze strony wykonawcy komisja zamieści o tym odpowiednią wzmiankę w protokóle odbioru.
6.
Protokół odbioru zostaje sporządzony w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, na prawach oryginału, z których jeden zostaje u zamawiającego, a drugi doręcza się wykonawcy za pokwitowaniem odbioru; w miarę potrzeby można sporządzać odpisy z protokółu.