Rozdział 3 - Przepisy wspólne, przejściowe i końcowe. - Szczegółowe warunki i tryb przeprowadzania przewodów doktorskich i habilitacyjnych oraz zakres egzaminów doktorskich i kolokwiów habilitacyjnych.

Monitor Polski

M.P.1986.11.74

Akt utracił moc
Wersja od: 25 marca 1991 r.

Rozdział  3

Przepisy wspólne, przejściowe i końcowe.

§  24.
1.
Przyjęcie obowiązków promotora i egzaminatora w przewodzie doktorskim oraz obowiązków recenzenta w przewodzie doktorskim i habilitacyjnym jest służbowym obowiązkiem nauczycieli akademickich i pracowników naukowo-badawczych. Zwolnienie od przyjęcia powyższych obowiązków może nastąpić tylko w uzasadnionych wypadkach.
2.
W przewodach doktorskich lub habilitacyjnych nie można łączyć funkcji członka komisji, o których mowa w § 6 i 19, z funkcją recenzenta.
3. 1
(skreślony).
§  25.
Nie zakończone do dnia wejścia w życie niniejszego zarządzenia przewody doktorskie i habilitacyjne będą prowadzone w dalszym ciągu na podstawie niniejszego zarządzenia.
§  26.
Przepisy art. 18 ust. 2 ustawy stosuje się odpowiednio do komisji, o których mowa w § 6 i § 19.
§  27.
1.
Centralną ewidencję osób posiadających stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego prowadzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie zawiadomień, które obowiązani są nadsyłać kierownicy jednostek organizacyjnych posiadających uprawnienia do nadawania stopni naukowych.
2.
Nazwiska osób, którym nadano stopień naukowy doktora lub stopień naukowy doktora habilitowanego, ogłaszane są w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
§  28.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
1 § 24 ust. 3 skreślony przez § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 lutego 1991 r. w sprawie wysokości i zasad wypłacania wynagrodzenia za recenzje i opinie w przewodzie doktorskim lub habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego profesora (Dz.U.91.24.97) z dniem 25 marca 1991 r.