§ 4. - Stypendia udzielane studentom szkół akademickich i wyższych oraz uczniom szkół technicznych komunikacyjnych.

Monitor Polski

M.P.1947.107.704

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1946 r.
§  4.
1.
Podania o przyznanie stypendium ubiegający się powinni składać do Ministerstwa Komunikacji za pośrednictwem zakładów naukowych, do których uczęszczają, lub do których zostali przyjęci w terminie do 15 stycznia 1947 r. W tym samym terminie studenci i uczniowie, którzy pobierali stypendium w ubiegłym roku szkolnym, winni przedstawić zaświadczenia o postępach w nauce za ubiegły rok szkolny.
2.
Do podań ubiegający się o stypendium winni dołączyć:
1)
świadectwo obywatelstwa polskiego, lub w razie braku świadectwa obywatelstwa. - polską kartę rozpoznawczą w odpisie;
2)
metrykę urodzenia;
3)
zaświadczenie zakładu naukowego, stwierdzające odbyte studia i dotychczasowe postępy w nauce wraz z opinią zakładu naukowego co do stanu majątkowego, a nowowstępujący świadectwo szkolne o zaświadczenie o przyjęciu do zakładu naukowego;
4)
życiorys;
5)
opinię władz administracji ogólnej, lub też opinię Związku Zawodowego Pracowników Kolejowych wzgl. Państwowych.
3.
Przed przyznaniem stypendium kandydaci poddani będą badaniom przez lekarza urzędowego, celem stwierdzenia fizycznego uzdolnienia do służby w dziale komunikacji.
4.
Badania lekarskie będą powtarzane corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, przy czym stypendium może być przyznane jedynie tym kandydatom, którzy poza dostatecznymi postępami w nauce wykażą się dodatnim wynikiem badania lekarskiego.