§ 3. - Środki specjalne jednostek budżetowych.

Monitor Polski

M.P.1984.30.204

Akt utracił moc
Wersja od: 29 marca 1989 r.
§  3.
1.
Utworzenie nowego typu środków specjalnych lub rozszerzenie zakresu stosowania typu istniejącego może nastąpić na wniosek właściwego ministra, zgłoszony do Ministra Finansów.
2.
Wniosek o utworzenie nowego typu środków specjalnych powinien zawierać:
1)
określenie dysponentów,
2)
określenie źródeł przychodów, obejmujących dochody i inne przychody nie będące dochodami, a w szczególności przelewy redystrybucyjne, dobrowolne wpłaty, dotacje itp.,
3)
określenie rodzajów rozchodów, obejmujących koszty i inne rozchody nie będące kosztami, a w szczególności wpłaty do budżetu, przelewy środków na finansowanie inwestycji i remontów kapitalnych, przelewy redystrybucyjne itp.,
4)
orientacyjne kwoty przychodów i rozchodów na okres budżetowy,
5)
uzasadnienie potrzeby wyodrębnienia określonych środków z budżetu.
3.
Przez rozszerzenie zakresu stosowania środków specjalnych istniejącego typu (ust. 1) rozumie się przyznanie uprawnienia do posiadania określonego typu środków specjalnych jednostkom budżetowym nie wymienionym w załączniku do zarządzenia lub objęcie typem środków specjalnych przychodów i rozchodów nie określonych w tym załączniku. Wniosek w tej sprawie powinien zawierać odpowiednie dane i kalkulacje wraz z uzasadnieniem.
4.
Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio przy występowaniu z wnioskiem o przyznanie uprawnienia do dysponowania środkami specjalnymi na podstawie § 2 ust. 1.