§ 3. - Sprzedaż przez jednostki służbowe motocykli w ramach etatów samochodowych.

Monitor Polski

M.P.1950.A-47.533

Akt utracił moc
Wersja od: 29 kwietnia 1950 r.
§  3.
1.
Jednostka służbowa dokonuje sprzedaży motocykla za pośrednictwem Centrali Handlowej Przemysłu Motoryzacyjnego "Motozbyt" i w tym celu przekaże motocykl C. H. P. M. "Motozbyt", wskazując jednocześnie osobę nabywcy.
2.
Centrala Handlowa Przemysłu Motoryzacyjnego "Motozbyt" - równocześnie z zawarciem umowy ze wskazanym nabywcą - wypłaca jednostce służbowej cenę motocykla według przeprowadzonego oszacowania, potrącając na swą rzecz ustaloną w sposób ogólnie obowiązujący marżę. Potrzebne na ten cel kredyty będą uwzględnione w planie kredytowym.
3.
Cena sprzedaży motocykla nabywcy równa się cenie oszacowania z doliczeniem kosztów kredytu bankowego.
4.
Na żądanie nabywcy cena za motocykl rozłożona będzie na raty w wysokości nie mniejszej niż 4.000 zł miesięcznie. Ilość rat miesięcznych nie może przekraczać 20.
5.
W przypadkach, określonych w ust. 4, w umowie sprzedaży należy zamieścić zastrzeżenie, że własność motocykla przechodzi na nabywcę z chwilą uiszczenia całej należności, że nabywca obowiązany jest opłacać ubezpieczenie autocasco, że do czasu uzyskania prawa własności nabywca przyjmuje motocykl do używania na własny rachunek i niebezpieczeństwo w zakresie odpowiedzialności cywilnej, że cała należność staje się wymagalna w razie rozwiązania stosunku służbowego pracownika lub trwałej niezdolności motocykla do użytku oraz inne zastrzeżenia właściwe przy sprzedaży na raty.