Rozdział 3 - Sprzedał jednostkom gospodarki nie uspołecznionej. - Sprzedaż artykułów jednostkom gospodarki uspołecznionej i organizacjom społecznym, jednostkom gospodarki nie uspołecznionej oraz nabywcom indywidualnym przez placówki uspołecznionego handlu detalicznego i przemysłu gastronomicznego.

Monitor Polski

M.P.1963.20.110

Akt utracił moc
Wersja od: 14 marca 1963 r.

3.

Sprzedał jednostkom gospodarki nie uspołecznionej.

§  16.
1.
Organy właściwe do spraw handlu, po porozumieniu z organami właściwymi do spraw przemysłu prezydiów wojewódzkich rad narodowych (rad narodowych miast wyłączonych z województw) określają stosownie do istniejących możliwości i miejscowych potrzeb limity sprzedaży artykułów rynkowych przeznaczonych do sprzedaży jednostkom gospodarki nie uspołecznionej.
2.
Limit sprzedaży, o którym mowa w ust. 1, ustalony jest na artykuły o charakterze zaopatrzeniowym spośród artykułów określonych w trybie § 5.
3.
Ustalony limit (ust. 1 i 2) podlega podziałowi na zasadach i w trybie określonych w § 11 ust. 2 i 4.
§  17.
1.
Placówki handlu detalicznego na każdą sprzedaż jednostkom gospodarki nie uspołecznionej wystawiają rachunki na drukach powszechnego użytku. Rachunki na sprzedaż jednostkom gospodarki nie uspołecznionej powinny stanowić odrębny zbiór.
2.
Sprzedaży jednostce gospodarki nie uspołecznionej dokonuje się po okazaniu uprawnienia przemysłowego. Na rachunku należy wymienić imię i nazwisko (firmę), adres oraz rodzaj, numer i datę uprawnienia przemysłowego.
§  18.
Placówki handlu detalicznego, na podstawie kopii rachunków, prowadzą rejestr sprzedaży jednostkom gospodarki nie uspołecznionej, zawierający następujące dane:
1)
liczbę porządkową, numer i datę rachunku,
2)
kwoty rachunku z podziałem na sprzedaż gotówkową i bezgotówkową,
3)
wartość sprzedaży w podziale na poszczególne artykuły.
§  19.
Przepisy § 6 ust. 1 i 2, § 7, § 8 ust. 1, § 9, § 10 oraz § 12 ust. 2 i 3 mają odpowiednie zastosowanie do sprzedaży jednostkom gospodarki nie uspołecznionej.