Sposób i terminy uiszczenia należności za druk opisu patentowego.

Monitor Polski

M.P.1963.17.98

Akt utracił moc
Wersja od: 4 marca 1963 r.

ZARZĄDZENIE
PREZESA URZĘDU PATENTOWEGO POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
z dnia 29 stycznia 1963 r.
w sprawie sposobu i terminów uiszczenia należności za druk opisu patentowego.

Na podstawie art. 38 ust. 3 oraz art. 82 ustawy z dnia 31 maja 1962 r. – Prawo wynalazcze (Dz. U. Nr 33, poz. 156) zarządza się, co następuje:
1.
Należność za druk opisu i rysunków wynalazku (opisu patentowego) wynosi zł 20 od stronicy druku.
2.
O wysokości należności, o której mowa w ust. 1, Urząd Patentowy zawiadamia osobę zainteresowaną.
3.
Uiszczenie należności wskazanej w zawiadomieniu powinno nastąpić w terminie:
1)
jednego miesiąca od dnia doręczenia zawiadomienia – jeżeli zgłaszający posiada miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce,
2)
dwóch miesięcy od dnia doręczenia zawiadomienia – jeżeli zgłaszający posiada miejsce zamieszkania lub siedzibę za granicą w jednym z krajów europejskich,
3)
trzech miesięcy od dnia doręczenia zawiadomienia – jeżeli zgłaszający posiada miejsce zamieszkania lub siedzibę za granicą w jednym z krajów nie wymienionych w pkt. 2.
4.
Do czasu uiszczenia należności za druk opisu patentowego Urząd Patentowy nie wydaje dokumentu patentowego oraz świadectwa autorskiego na wynalazek, których dotyczy ten opis patentowy.
Obowiązek uiszczenia należności za druk opisu patentowego nie dotyczy wynalazku, stanowiącego własność Państwa.
Należność wymienioną w § 1 uiszcza się gotówką w oddziale Narodowego Banku Polskiego albo przekazem pocztowym lub przelewem na rachunek Urzędu Patentowego w Narodowym Banku Polskim. Przy dokonywaniu wpłaty należy wskazać oddział Narodowego Banku Polskiego, który prowadzi rachunek Urzędu Patentowego, numer rachunku, tytuł wpłaty i klasyfikację dochodów budżetowych Urzędu Patentowego.
Przepisy zarządzenia stosuje się odpowiednio w razie wydawania drukiem opisów wzorów użytkowych oraz do należności za ponowny druk opisów patentowych, co do których Urząd Patentowy postanowi o ich sprostowaniu zgodnie z art. 40 Prawa wynalazczego.
Zarządzenie wchodzi wizycie z dniem ogłoszenia.