Art. 2. - Słowacja-Polska. Program współpracy między Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Szkolnictwa Republiki Słowackiej na lata 2003-2006. Warszawa.2002.12.20.

Monitor Polski

M.P.2003.21.312

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 stycznia 2003 r.
Artykuł  2

Umawiające się Strony będą popierać podnoszenie poziomu nauczania języka polskiego w szkołach wyższych w Republice Słowackiej i języka słowackiego w szkołach wyższych w Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym celu kontynuowana będzie pomoc w zatrudnianiu pracowników dydaktycznych, specjalistów w zakresie:

języka polskiego i literatury w:

Uniwersytecie J. A. Komeńskiego w Bratysławie,

Uniwersytecie Preszowskim w Preszowie,

Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy;

języka słowackiego i literatury w:

Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie,

Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie,

Uniwersytecie Śląskim w Katowicach,

Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi.

Wniosek o skierowanie pracownika dydaktycznego z drugiego kraju szkoła wyższa kieruje za pośrednictwem swojego ministerstwa.

Dokumenty nowych kandydatów na stanowiska pracowników dydaktycznych lub wnioski o przedłużenie zatrudnienia wysłanego pracownika dydaktycznego na następny rok akademicki Umawiające się Strony będą sobie przekazywać do 31 maja każdego roku.

Potwierdzenie przyjęcia nowego pracownika dydaktycznego lub potwierdzenie przedłużenia zatrudnienia wysłanego pracownika dydaktycznego na następny rok akademicki Umawiające się Strony przekażą sobie do 31 lipca każdego roku.

Pracownicy dydaktyczni będą kierowani minimalnie na jeden rok z możliwością przedłużenia zatrudnienia maksymalnie do 4 lat.

Umawiające się Strony zapewniają pracownikom dydaktycznym w miarę swoich możliwości pomoce dydaktyczne, podręczniki i literaturę specjalistyczną potrzebną do nauczania.