Rozdział 5 - Przepisy przejściowe i końcowe. - Sąd Dyscyplinarny dla Sędziów Sądów Wojskowych.

Monitor Polski

M.P.1972.37.206

Akt utracił moc
Wersja od: 25 lipca 1972 r.

Rozdział  5.

Przepisy przejściowe i końcowe.

§  33.
Pierwsze wybory członków Sądu Dyscyplinarnego przeprowadza się w ciągu jednego miesiąca od dnia wejścia w życie uchwały.
§  34.
Jeżeli obwiniony w toku postępowania dyscyplinarnego zostanie zwolniony ze służby sędziowskiej, postępowanie toczy się dalej, przy czym - w razie przejścia obwinionego do innej służby państwowej albo do adwokatury lub podjęcia pracy w jednostce gospodarki uspołecznionej, w organizacji lub instytucji społecznej - Sąd Dyscyplinarny przesyła orzeczenie w jego sprawie nowej władzy przełożonej.
§  35.
1.
Jeżeli miejsce pobytu obwinionego jest nieznane i nie da się go bez szczególnych trudności ustalić, wszelkie pisma doręcza się jego obrońcy, którego w razie potrzeby należy wyznaczyć z urzędu.
2.
W razie wydania orzeczenia o ukaraniu w warunkach określonych w ust. 1, obwiniony może w ciągu miesiąca od daty, kiedy się o nim dowiedział, zażądać wznowienia postępowania, choćby nie zachodziły do tego warunki określone w § 28 ust. 1.
3.
Przepis § 28 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
§  36.
Czynności członków Sądu Dyscyplinarnego, rzecznika dyscyplinarnego, obrońcy oraz protokolanta są czynnościami służbowymi.
§  37.
1.
Żołnierze i pracownicy cywilni, wyznaczeni w charakterze świadków lub biegłych albo powołani do współdziałania w postępowaniu dyscyplinarnym poza zwykłym miejscem służbowym, otrzymują należności przewidziane w przepisach wojskowych o należnościach w razie podróży służbowej.
2.
Osoby nie wymienione w ust. 1, a wezwane do współdziałania w postępowaniu dyscyplinarnym albo wezwane w charakterze świadków lub biegłych, otrzymują należności przewidziane w przepisach o należnościach świadków, biegłych i stron w postępowaniu sądowym.
3.
Przepis ust. 1 stosuje się również do obwinionego, jeżeli postępowanie przed Sądem Dyscyplinarnym nie zostało wszczęte albo obwiniony został uniewinniony lub postępowanie zostało umorzone.
§  38.
Orzeczenie dyscyplinarne można podawać za zezwoleniem Prezesa Izby Wojskowej do wiadomości osób nie biorących udziału w postępowaniu jedynie po jego uprawomocnieniu się.
§  39.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenie.