§ 8. - Roboty i dostawy inwestycyjne, objęte planem inwestycyjnym na rok 1951, nie wykonane rzeczowo do dnia 31 grudnia 1951 r.

Monitor Polski

M.P.1952.A-16.188

Akt utracił moc
Wersja od: 5 kwietnia 1952 r.
§  8.
1.
Do czasu włączenia poślizgu rzeczowego do planu inwestycyjnego na rok 1952 banki finansujące inwestycje pokrywają:
1)
faktury i rozliczenia za roboty budowlano-montażowe;
2)
wydatki inwestycyjne z tytułu robót budowlano-montażowych, o ile wydatki te podlegają bezpośredniemu pokryciu ze środków inwestycyjnych.
2.
Warunkiem pokrycia dokumentów, o których mowa w ust. 1, jest zgodność rzeczowa roboty z tytułem inwestycyjnym na rok 1951, a ponadto w zakresie robót wykonywanych na podstawie umów - zgodność faktury z notyfikowaną przez bank finansujący inwestycje umową o wykonanie robót na rok 1951 oraz złożenie bankowi porozumienia wstępnego między inwestorem a przedsiębiorstwem wykonawstwa inwestycyjnego, zawartego zgodnie z § 2 uchwały Nr 916 Prezydium Rządu z dnia 21 grudnia 1951 r. (Monitor Polski z 1952 r. Nr A-1, poz. 14).
3.
Faktury za dostawy (poza przewidzianymi w ust. 1 pkt 2) zostaną pokryte po włączeniu właściwych robót i dostaw do planu inwestycyjnego na rok 1952 i planów pokrycia finansowego inwestycji. Nie dotyczy to dostaw z importu podlegających pokryciu w trybie § 89 zarządzenia Przewodniczącego PKPG i Ministra Finansów z dnia 11 grudnia 1951 r. w sprawie zasad finansowania inwestycji limitowych i działalności przedsiębiorstw wykonawstwa inwestycyjnego przez banki specjalne (Monitor Polski z 1952 r. Nr A-6, poz. 60).
4.
Dokumenty, o których mowa w ust. 1 i 2, pokrywane są przez banki finansujące inwestycje w ramach uruchomionych inwestorowi kwartalnych limitów finansowania inwestycji. W przypadku wynikłego w związku z tym zwiększonego zapotrzebowania na środki finansowe ponad kwoty otwartych limitów finansowych inwestorzy bezpośredni zwrócą się do władz nadrzędnych o zwiększenie środków. Władze te zaspokoją dodatkowe potrzeby bądź w drodze przydzielenia inwestorom bezpośrednim środków z posiadanej na dany kwartał rezerwy, bądź też w drodze wystąpienia o zwiększenie otwartych im limitów finansowania.

Przepis końcowy.