§ 2. - Roboty i dostawy inwestycyjne, objęte planem inwestycyjnym na rok 1951, nie wykonane rzeczowo do dnia 31 grudnia 1951 r.

Monitor Polski

M.P.1952.A-16.188

Akt utracił moc
Wersja od: 5 kwietnia 1952 r.
§  2.
1.
Powołuje się trójki kontrolne dla sprawdzenia, w miarę możliwości na placach budów, nieodzownej konieczności kontynuowania robót zgłoszonych przez inwestorów celem włączenia do planu inwestycyjnego na 1952 r. w ramach poślizgu rzeczowego.
2.
Trójki kontrolne powołują:
1)
dyrektorzy właściwych departamentów branżowych Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (PKPG) - co do planu centralnego;
2)
przewodniczący wojewódzkich komisji planowania gospodarczego - co do planu terenowego.
3.
W skład trójki kontrolnej dla zbadania robót, zgłoszonych do włączenia w ramach planu centralnego, wchodzą przedstawiciele (po 1):
1)
Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego;
2)
właściwego inwestora centralnego;
3)
właściwego inwestora naczelnego.
4.
W skład trójki kontrolnej dla zbadania robót, zgłoszonych do włączenia w ramach planów terenowych, wchodzą przedstawiciele (po 1):
1)
wojewódzkiej komisji planowania gospodarczego;
2)
inwestora naczelnego;
3)
inwestora głównego.
5.
Trójki kontrolne obowiązane są przeprowadzić kontrolę w terminie od dnia 15 lutego 1952 r. do dnia 10 marca 1952 r. Na wniosek inwestora centralnego lub właściwej wojewódzkiej komisji planowania gospodarczego trójki kontrolne mogą rozpocząć prace przed dniem 15 lutego 1952 r., jeżeli zgłoszono komplet wniosków o włączenie poślizgu rzeczowego do planu na 1952 r. w zakresie danego inwestora naczelnego lub danego województwa.
6.
Inwestorzy, wykonawcy i banki finansujące inwestycje obowiązane są do udzielania trójkom kontrolnym żądanych przez nie wyjaśnień oraz okazywania im pomocy w zakresie środków transportowych i dostępu na place budów.
7.
Przedstawiciele inwestora bezpośredniego i wykonawcy obowiązani są brać udział w pracach trójki kontrolnej, jeżeli kontrola jest przeprowadzana na placu budowy.