§ 2. - Przygotowanie pomieszczeń zastępczych dla osób usuwanych z lokali mieszkalnych na podstawie prawomocnych orzeczeń.

Monitor Polski

M.P.1959.58.280

Akt utracił moc
Wersja od: 30 czerwca 1959 r.
§  2.
1.
Na pomieszczenia zastępcze należy wykorzystać w pierwszym rzędzie:
1)
lokale i budynki nie zajęte, dowolnego typu, w tym budynki z niekompletnym wyposażeniem technicznym, zwłaszcza położone na peryferiach miasta,
2)
baraki, po przystosowaniu ich do celów mieszkalnych,
3)
zwalniane przez pracowników zakładu pracy lokale mieszkalne o niekompletnym wyposażeniu technicznym lub położone na peryferiach miasta,
4)
lokale mieszkalne wskazane przez zakład pracy zgodnie z przepisami § 9 rozporządzenia Rady Ministrów powołanego w § 1.
2.
W braku obiektów wymienionych w ust. 1 prezydia rad narodowych mogą w uzasadnionych przypadkach budować nowe budynki bez kompletnego wyposażenia z reguły w strefie podmiejskiej. Mogą to być również baraki budowane z elementów prefabrykowanych.
3.
Pomieszczenie zastępcze powinno być wyposażone w każdym razie w urządzenie do gotowania posiłków i ogrzewania, w źródło zaopatrzenia w wodę i ustęp, które mogą być położone poza budynkiem, oraz w źródło światła, jeżeli miejscowość jest zelektryfikowana.
4.
Nowo wznoszone budynki, w których mają mieścić się pomieszczenia zastępcze, nie powinny być budowane w skupieniu i tworzyć osiedla.