§ 9. - Prowadzenie ewidencji zasobów złóż kopalin.

Monitor Polski

M.P.1976.23.105

Akt utracił moc
Wersja od: 1 czerwca 1976 r.
§  9.
1.
Przedsiębiorstwo sporządza dodatki do dokumentacji geologicznej (lub nową dokumentację) i do projektu zagospodarowania złoża kopaliny (lub nowy projekt) co pięć lat i przedstawia je do zatwierdzenia.
2.
Przedsiębiorstwo sporządza dodatki do dokumentacji geologicznej i do projektu zagospodarowania złoża kopaliny przed upływem okresu podanego w ust. 1 w razie:
1)
stwierdzenia, w wyniku dokładniejszego rozpoznania złoża, występowania w stosunku do ustaleń przyjętych w zatwierdzonej dokumentacji geologicznej zasadniczych różnic w budowie geologicznej złoża, w ilości zasobów, w jakości kopaliny lub w granicach złoża, jeżeli różnice te mogą wpływać na konieczność zmiany projektu zagospodarowania złoża i sposobu prowadzenia eksploatacji,
2)
projektowania wykorzystania kopaliny w sposób inny niż przyjęty w zatwierdzonej dokumentacji geologicznej,
3)
zmiany kryteriów bilansowości zasobów złoża.
3.
Prezes Centralnego Urzędu Geologii na wniosek właściwego ministra może zwolnić przedsiębiorstwo od obowiązku sporządzania w wypadkach określonych w ust. 2 dodatków do dokumentacji geologicznej i do projektu zagospodarowania złoża kopaliny.
4.
Dodatki do dokumentacji geologicznej i do projektu zagospodarowania złoża kopaliny sporządza się i zatwierdza w sposób i w trybie określonych przepisami o ustalaniu zasobów złóż kopalin, z tym że w wypadkach określonych w ust. 2 przedsiębiorstwo jest obowiązane przedstawić do zatwierdzenia dodatek do dokumentacji geologicznej i dodatek do projektu zagospodarowania złoża kopaliny najpóźniej w ciągu dwóch lat od zaistnienia okoliczności uzasadniających sporządzenie tych dodatków.
5.
Przy sporządzaniu dodatków, o których mowa w ust. 1, należy dokonać rozliczenia zmian stanu zasobów w stosunku do zatwierdzonych zasobów, uwzględniając zmiany określone w § 2.