§ 11. - Powoływanie obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Monitor Polski

M.P.2011.30.345

Akt utracił moc
Wersja od: 3 września 2015 r.
§  11.
1.
Wójt, po stwierdzeniu wygaśnięcia członkostwa w komisji, zawiadamia o tym właściwych pełnomocników wyborczych.
2. 6
Uzupełnienia składu komisji dokonuje się w przypadku wygaśnięcia członkostwa powodującego zmniejszenie się jej składu poniżej minimalnego dopuszczalnego składu komisji. Wójt dokonuje uzupełnienia składu komisji do:
1)
9 osób w przypadku komisji w obwodach od 2001 do 3000 mieszkańców,
2)
7 osób w przypadku komisji w obwodach do 2000 mieszkańców,
3)
5 osób w przypadku komisji w obwodach odrębnych

– w sposób określony w ust. 3 i 4.

3.
Jeżeli wygasło członkostwo w komisji członka zgłoszonego przez komitet wyborczy, wójt zawiadamia pełnomocnika wyborczego tego komitetu wyborczego o możliwości zgłoszenia nowego kandydata, w terminie 3 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, z zastrzeżeniem ust. 4. W razie niezgłoszenia kandydata w tym terminie wójt uzupełnia skład komisji spośród wyborców ujętych w stałym rejestrze wyborców danej gminy. Przepis § 9 ust. 2 stosuje się.
4.
Jeśli wygaśnięcie członkostwa nastąpiło na 6 dni przed dniem wyborów lub później, wójt nie zawiadamia pełnomocnika wyborczego o możliwości zgłoszenia nowego kandydata i uzupełnia skład komisji spośród wyborców ujętych w stałym rejestrze wyborców gminy, chyba że wraz z zawiadomieniem o przyczynie powodującej wygaśnięcie mandatu wpłynęło zgłoszenie nowej kandydatury od pełnomocnika wyborczego, o którym mowa w ust. 1.
6 § 11 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 5 uchwały państwowej z dnia 3 września 2015 r. (M.P.2015.827) zmieniającego nin. uchwałę z dniem 3 września 2015 r.