Rozdział 12 - - Obowiązywanie, poprawki, rozwiązanie i wycofanie się - Porozumienie między Rządem Republiki Austrii reprezentowanym przez Federalnego Ministra Obrony, Ministrem Obrony Narodowej Królestwa Belgii, Ministrem Obrony Republiki Czeskiej, Ministrem Obrony Królestwa Danii, Ministrem Obrony Republiki Finlandii, Ministrem Obrony Republiki Francuskiej, Federalnym Ministrem Obrony Republiki Federalnej Niemiec, Ministrem Obrony Republiki Greckiej, Rządem Republiki Węgierskiej reprezentowanym przez Ministra Obrony, Ministrem Obrony Republiki Włoskiej, Ministrem Obrony Wielkiego Księstwa Luksemburga, Ministrem Obrony Królestwa Niderlandów, Ministrem Obrony Królestwa Norwegii, Rządem Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, Ministrem Obrony Republiki Portugalskiej, Ministrem Obrony Królestwa Hiszpanii, Rządem Królestwa Szwecji reprezentowanym przez Ministra Obrony, Ministrem Obrony Narodowej Republiki Turcji i Sekretarzem Stanu ds. Obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dotyczące...

Monitor Polski

M.P.2003.43.644

Akt obowiązujący
Wersja od: 16 maja 2002 r.

Rozdział  XII

- Obowiązywanie, poprawki, rozwiązanie i wycofanie się

Obowiązywanie
12.1
Niniejsze porozumienie wejdzie w życie z datą złożenia ostatniego podpisu. Jednakże, podpisując niniejsze porozumienie, Uczestnik może zadeklarować, że w odniesieniu do niego porozumienie wejdzie w życie po zawiadomieniu o ratyfikacji przez parlament lub przeprowadzeniu innych koniecznych krajowych procedur prawnych. Porozumienie będzie obowiązywać aż do jego rozwiązania dokonanego w formie jednomyślnej, pisemnie wyrażonej zgody Uczestników. W regularnych odstępach czasu Uczestnicy będą dokonywali przeglądu stanu niniejszego porozumienia i przy każdym przeglądzie będą decydować, czy powinno pozostać w mocy, czy zostać wypowiedziane.

Poprawki

12.2
Niniejsze porozumienie może być w każdym czasie zmienione za jednomyślną zgodą Uczestników.

Rozwiązanie

12.3
W przypadku rozwiązania niniejszego porozumienia, wygasną również wszystkie Europejskie Zespoły Badawcze powołane zgodnie z nim. W takich okolicznościach Uczestnicy będą się razem konsultować, aby zdecydować o najbardziej odpowiednich krokach, jakie należałoby poczynić w ramach istniejących umów o Europejskich Zespołach Badawczych i projektach dotyczących badań i rozwoju.

Wycofanie

12.4
W przypadku gdyby jeden z Uczestników zdecydował się wycofać z niniejszego porozumienia, przekaże on pozostałym Uczestnikom pisemne zawiadomienie o swoim zamiarze z co najmniej sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. Skonsultuje się również z wszystkimi członkami wszystkich Europejskich Zespołów Badawczych, do których był włączony, co do najbardziej odpowiednich kroków, jakie należałoby poczynić w ramach tych Zespołów.
12.5
W mocy pozostaną, pomimo wycofania, zakończenia lub wygaśnięcia, warunki niniejszego porozumienia w odniesieniu do rozdziału VI (Bezpieczeństwo i wizyty), rozdziału VII (Roszczenia i odpowiedzialność), rozdziału IX (Sprzedaż i przekazywanie informacji) i rozdziału XIII (Rozwiązywanie sporów) oraz wszelkich zobowiązań, które mogły wynikać z ustępów 12.2 i 12.3.