§ 4. - Podatek od funduszu płac.

Monitor Polski

M.P.1977.1.2

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1982 r.
§  4. 
1. 
Podatek od funduszu płac powinien być obliczany narastająco od początku roku i przekazywany do budżetu Państwa za poszczególne miesiące w terminie do dnia 25 miesiąca następującego po miesiącu, za który wpłata przypada.
2. 
Podatek od funduszu płac jest płatny na rachunek dochodów budżetu w okręgowym zarządzie, w którego okręgu znajduje się siedziba jednostki gospodarki uspołecznionej, obowiązanej do uiszczania tego podatku.
3. 
Jednostki gospodarki uspołecznionej, których plany roczne przewidują wpłaty podatku od funduszu płac w kwotach niższych od 1 miliona zł, obowiązane są obliczać i przekazywać wpłaty do budżetu za okresy kwartalne w terminie do dnia 25 miesiąca następującego po kwartale, za który wpłata przypada, z tym że za czwarty kwartał powinna być przekazana wpłata zaliczkowa w wysokości 2/3 podatku należnego za trzeci kwartał - w terminie do dnia 20 grudnia.
4. 
W wypadku określonym w ust. 3 ostateczne obliczenie podatku od funduszu płac i przekazanie go do budżetu powinno być dokonane w terminie do dnia 25 stycznia roku następnego po roku, za który podatek przypada.
5. 
Właściwy okręgowy zarząd na wniosek zainteresowanych jednostek gospodarki uspołecznionej, których plany roczne przewidują wpłaty podatku od funduszu płac wyższe od 1 miliona zł, może wyrazić zgodę na dokonywanie wpłat tego podatku za okresy miesięczne w formie zaliczkowej, z tym że miesięczna wpłata powinna stanowić 1/12 kwoty przewidzianej w planie rocznym. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio.