§ 5. - Plany rzeczowo-finansowe dla zadań inwestycyjnych.

Monitor Polski

M.P.1968.33.221

Akt utracił moc
Wersja od: 1 sierpnia 1968 r.
§  5.
1.
Jeśli realizacja zadania przebiega zgodnie z ustaleniami zawartymi w planie rzeczowo-finansowym, w zakresie inwestycji kontynuowanych nie sporządza się wkładek rocznych.
2.
Wkładki roczne jako uzupełnienie do planów rzeczowo-finansowych dla zadań kontynuowanych sporządza się na formularzu według załączonego wzoru tylko wtedy, gdy w wyniku dokonanej oceny rzeczywistego przebiegu realizacji oraz przewidywanego wykonania w roku przedplanowym zachodzi konieczność weryfikacji i aktualizacji przyjętego pierwotnie rozkładu nakładów i robót na poszczególne lata realizacji.
3.
Wkładki roczne do planów rzeczowo-finansowych powinny być opracowane w ścisłym uzgodnieniu z właściwymi generalnymi wykonawcami robót budowlano-montażowych, a w zakresie dostaw maszyn i urządzeń - z właściwymi generalnymi dostawcami.
4.
Uzgodnienia, o których mowa w ust. 3, powinny przede wszystkim dotyczyć podziału nakładów oraz określenia zakresu rzeczowego na dany rok planowy i lata dalsze. Podstawą uzgodnień w zakresie robót budowlano-montażowych powinny być umowy i uzgodnione w ich ramach cykle dyrektywne, wynikające z zatwierdzonej dokumentacji inwestycji, z uwzględnieniem stanu przygotowania i dostarczania dokumentacji techniczno-roboczej, a w zakresie dostaw maszyn i urządzeń - potwierdzenia przez generalnych dostawców zapewnienia kompletności dostaw przewidzianych w dokumentacji oraz terminów ich realizacji.
5.
Jeśli dotychczasowa realizacja robót budowlano-montażowych odchylała się od ustalonego harmonogramu, należy dążyć do nadrobienia powstałych opóźnień robót, aby ustalone terminy oddania inwestycji do użytku zostały dotrzymane. Jeżeli jednak nie ma technicznych możliwości nadrobienia w planowym roku powstałych opóźnień, wówczas planowany zakres robót na dany rok należy przyjąć zgodnie z realnymi możliwościami wykonawczymi, określając jednocześnie aktualnie przewidywany termin oddania zadania do użytku.
6.
Aktualizacja rocznych zakresów rzeczowych zadań inwestycyjnych nie może stanowić podstawy do zmiany pierwotnie ustalonego terminu dyrektywnego, jak również zmiany zawartej umowy.
7.
Zamienny plan rzeczowo-finansowy należy opracować tylko wtedy, gdy została dokonana zmiana programu rzeczowego lub wyceny kosztów inwestycji, zalegalizowana w obowiązującym trybie.