§ 3. - Plany rzeczowo-finansowe dla zadań inwestycyjnych.

Monitor Polski

M.P.1968.33.221

Akt utracił moc
Wersja od: 1 sierpnia 1968 r.
§  3.
1.
Projekty planów rzeczowo-finansowych dla nowo rozpoczynanych zadań inwestycyjnych powinny być opracowane z uzgodnieniem ustaleń koordynacyjnych obowiązujących przy programowaniu i projektowaniu inwestycji, podjętych przez właściwe organy koordynacji branżowej, terenowej i innej. Uwzględnienie ustaleń koordynacyjnych powinno być stwierdzone przez inwestora w formie adnotacji zawartej w części I formularza.
2.
Jeśli z obowiązujących przepisów o koordynacji inwestycji (obok uzgodnień w fazie programowania i projektowania) wynika obowiązek uzgadniania ich również w etapie planowania, wówczas inwestorzy obowiązani są przedstawić projekty planów rzeczowo-finansowych do zaopiniowania właściwym jednostkom koordynacyjnym. Dotyczy to zwłaszcza wypadków określonych w przepisach:
1)
uchwały nr 116 Rady Ministrów z dnia 14 maja 1965 r. w sprawie współpracy i koordynacji gospodarczej (Monitor Polski Nr 33, poz. 178),
2)
uchwały nr 67 Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 1963 r. w sprawie terenowej koordynacji inwestycji (Monitor Polski Nr 19, poz. 104),
3)
innych aktów normatywnych, jak np. dotyczących gospodarki wodnej, ochrony powietrza atmosferycznego przed zanieczyszczeniem, opakowań itp.
3.
Opinia właściwego organu koordynacji branżowej, terenowej lub innej, zgłoszona w fazie planowania, powinna być dołączona w formie odpisu lub potwierdzona pisemną adnotacją na formularzu planu rzeczowo-finansowego.